אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו לחוקריו: לא ידעתי על השמפניות, אם היו מתנות הן הועברו לשרה צילום: איי פי

נתניהו לחוקריו: לא ידעתי על השמפניות, אם היו מתנות הן הועברו לשרה

במסגרת חקירתו בפרשת המתנות טען רה"מ כי רעייתו היא אדם עצמאי וכי לא צריך לצפות שבנושאים כאלה הוא יידע על כל דבר. הוא סיפר כי לא בדק כמה עולה כל סיגר - וגם לא מה היה שוויים המצטבר לאורך שנים

07.02.2017, 22:19 | נעמי צורף
העיתונאי עמית סגל חשף הערב בחדשות ערוץ 2 את גרסתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, כפי שמסר אותה בחקירתו במשטרה במסגרת פרשת המתנות (הפרשה המכונה גם תיק 1000). על פי החשד, המיליארדר ארנון מילצ'ן נתן מתנות במאות אלפי שקלים לראש הממשלה ולרעייתו שרה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי החשד, מילצ'ן העביר לבני הזוג נתניהו סיגרים, שמפניות ותכשיטים. בפני החוקרים טען נתניהו כי לא ידע על אספקת השמפניות ומתנות אחרות. ראש הממשלה הבהיר כי אם היו מתנות הן הועברו ממילצ'ן לרעייתו. 

ארנון מילצ ארנון מילצ'ן | צילום: גיל נחושתן ארנון מילצ

בחקירה ציין נתניהו כי רעייתו היא אדם עצמאי והוא אדם עצמאי, וכי לא צריך לצפות שבנושאים כאלה הוא יידע כל דבר. בנוסף הדגיש כי לא בדק כמה עולה כל סיגר ובוודאי לא את הסכום המצטבר שלהם לאורך שנים רבות. מלבד זאת ציין נתניהו כי קנה על חשבונו סיגרים רבים לאורך השנים.

לפני כשבועיים נחשפה בערוץ 2 גרסתו של מילצ'ן בחקירה המשטרה, ומדבריו עולה כי לא מדובר היה בתחלופת מתנות חברית, אלא ב"שינוע" מתנות של ממש, דרך קבע.

לדברי מילצ'ן, הסיגרים, השמפניות והתכשיטים, ניתנו במשך תקופה ארוכה ורציפה. הענקת המתנות החלה ביחסי חברות ונמשכה ב"מתכונת ייחודית" רק לבני הזוג נתניהו. המתנות ניתנו על פי דרישה ספציפית ומפורטת - ומדובר במתנות בסכומים של מאות אלפי שקלים.

מילצ'ן טען בעדותו שלא מדובר בסכומים משמעותיים עבור איש עסקים במעמדו. עוד הדגיש מילצ'ן כי הקבלות נשמרו לא כראייה - אלא כחלק מהמערך החשבונאי של ניהול כספים.

על טיב היחסים אמר מילצ'ן כי גם אם זה מוזר או מעורר אי נוחות, המתנות ניתנו כחלק ממערכת יחסים חברית עם בני הזוג נתניהו - וכי מבחינתו, לא הייתה ציפייה לקבל דבר בתמורה וכי ממילא אין לו אינטרס עסקי בישראל.

על פי הפרסום בערוץ 2, מהמשטרה נמסר כי התשתית הראייתית המתגבשת נגד נתניהו נוגעת לשתי עבירות – גם קבלת טובות הנאה בהקשר של לקיחת שוחד וגם בהקשר של הפרת אמונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות