אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: מסתמנת המלצה להעמיד לדין את נתניהו בפרשת המתנות צילום: צביקה טשילר

דיווח: מסתמנת המלצה להעמיד לדין את נתניהו בפרשת המתנות

לפי ערוץ 2, הוחלט להפריד את החקירה בתיק 1000 משאר חקירות ראש הממשלה והיא צפויה להסתיים בתוך חודש וחצי; ההמלצה המתגבשת: העמדתו לדין על מרמה והפרת אמונים, וייתכן שבנוסף גם על שוחד

10.02.2017, 20:56 | נעמי צורף

חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו: המשטרה החליטה כי החקירה בפרשת המתנות (תיק 1000) תופרד משאר החקירות, כך דווח הערב (ו') בערוץ 2. לפיכך, ברגע שהיא תסתיים, התיק יועבר לפרקליטות בלי קשר לפרשות האחרות. עוד פורסם כי במשטרה מעריכים שהחקירה בתיק תסתיים בתוך חודש עד חודש וחצי, וכי מתגבשת במשטרה החלטה להמליץ להעמיד לדין את ראש הממשלה כך שההמלצה תכלול שתי עבירות - שוחד ומרמה והפרת אמונים - או רק עבירת מרמה והפרת אמונים.

קראו עוד בכלכליסט

בפרשה נבדקים חשדות לקבלת מתנות על ידי ראש הממשלה ורעייתו במאות אלפי שקלים כולל סיגרים ואלכוהול ממיליארדרים, בהם ארנון מילצ'ן.

ארנון מילצ ארנון מילצ'ן | צילום: חיים הורנשטיין ארנון מילצ

ערוץ 10 הביא הערב ציטוטים מחקירתה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, בה הציגה את גרסתה לאירועים הנחקרים במסגרת בפרשת המתנות. על פי הפרסום, נתניהו מתארת את קשריה עם מילצ'ן כקשרים טובים ואף טוענת כי "מילצ'ן מכנה אותי סיסטר". עוד פורסם כי בידי המשטרה יש תמונות והודעות המעידות על החברות בין המשפחות.

רעיית ראש הממשלה הצטרפה לגרסתו של ראש הממשלה אשר פורסמה השבוע, לפיה הוא לא ידע על קבלת המתנות ממילצ'ן. "ביבי באמת לא ידע על כך שהייתי מקבלת יין ממילצן", אמרה. על פי הפרסום. "הוא היה חוזר הביתה לארוחות ערב ולא היה שואל מאיפה זה הגיע. זה לא היה במודעות שלו". עוד טענה בחקירתה שמחירי היין היו זולים בהרבה מכפי שפורסם. עוד על פי ערוץ 10, החוקרים הטיחו בה כי עלותה של שרשרת שקיבלה ממילצ'ן כמתנה ליום הולדתה היא -10,000 שקל. בתגובה אמרה נתניהו: "זוהי שרשרת חרוזים בשווי של 200-300 דולר, בטח לא בסכומים שפורסמו".

עוד נמסר כי תיק 1000 הוא הקרוב ביותר להגשת כתב האישום מבין שלוש פרשות בהן נקשר שמו של נתניהו.

ממקורבים לראש הממשלה נמסר בתגובה לפרסום בערוץ 10 כי "לא יתכן שבזמן שיש הזדמנות פז לעשות דברים היסטוריים המדינה תלך לבחירות בגלל מתנות".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות