אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקטרה חתמה על הסכם למכירת פעילות ברי מים תמורת 9.9 מיליון שקל צילום: אורן דאי

אלקטרה חתמה על הסכם למכירת פעילות ברי מים תמורת 9.9 מיליון שקל

אלקטרה מוצרי צריכה חתמה עם צד שלישי על ההסכם למכירת פעילות ברי המים של הקבוצה. העברת הפעילות מותנית באישור משרד הממונה להגבלים, שבעבר מנע את מכירת הפעילות למי עדן

12.02.2017, 09:32 | אורנה יפת

אלקטרה מוצרי צריכה מדווחת היום (א') כי חתמה עם צד שלישי על ההסכם למכירת פעילות ברי המים של הקבוצה, בתמורה ל-9.9 מיליון שקל. העברת הפעילות מותנית באישור הממונה על הגבלים עסקיים. בעבר מנע הממונה את מכירת הפעילות למי עדן. אלקטרה נדרשת גם להסכמת יצרן ברי המים מולו היא חתומה, להסב את ההסכמים אל מול הרוכש החדש, עד ה-30 במרץ.

סכום העסקה ישולם לאלקטרה ב-24 תשלומים החל מה-1 במאי 2017. נוסף לזאת תשלם הרוכשת ביום השלמת העסקה את התמורה בגין המלאי שיועבר אליה. אם העסקה תושלם, אלקטרה תעביר לרוכשת את הרווחים, אם יהיו כאלו, שצברה החל מינואר ועד יום השלמת העסקה. במסגרת ההסכם, התחייבה אלקטרה שלא להיכנס לתחום עיסוק ברי המים לתקופה של שלוש שנים.

בר מים של אלקטרה, צילום: אורן דאי בר מים של אלקטרה | צילום: אורן דאי בר מים של אלקטרה, צילום: אורן דאי

בנובמבר 2015 חתמה אלקטרה צריכה עם מי עדן על העברת הפעילות של המים בתמורה ל-21.3 מיליון שקל, אלא שבמרץ 2016 הודיעה רשות ההגבלים העסקיים כי היא מתנגדת למיזוג בין אלקטרה בר למי עדן, שפועלת אף היא בתחום ברי המים, מחשש לפגיעה בתחרות. לטענת הרשות, מיזוג שכזה היה מביא למצב בו אחת משלוש השחקניות הממותגות בשוק ברי המים (שטראוס מים, אלקטרה בר ומי עדן) תיעלם והדבר עלול לגרום לשתי השחקניות הנותרות להעלות מחירים. לטענת רשות הגבלים, אלקטרה לא הוכיחה שפעילות ברי המים הגיעה למבוי סתום ושאין לחברה פתרון אחר מלבד יציאה מהשוק ואף לא הוכיחה שאין גורם אחר שיכול לרכוש את הפעילות מלבד מי עדן.

אלקטרה צריכה ומי עדן הגישו ערעור על החלטת הממונה וטענו כי השוק מורכב מעוד מספר שחקניות ולא בנוי רק על שלוש חברות, אלא שבית הדין להגבלים קיבל את נימוק רשות ההגבלים, שטענה כי יש להפריד בין החברות הממותגות לחברות קטנות שאינן

ממותגות. עוד סבר בית הדין להגבלים כי מיזוג בין אלקטרה למי עדן יגרום למי עדן תמריץ שלא להתחרות בגזרת המחיר בתמי 4 "ולהעדיף שיווי משקל מתואם ולא תחרותי".

תגיות