אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ז'אן קלוד יונקר הודיע - "לא אעמיד עצמי לבחירות הבאות לנשיא הנציבות האירופית" צילום: בלומברג

ז'אן קלוד יונקר הודיע - "לא אעמיד עצמי לבחירות הבאות לנשיא הנציבות האירופית"

בראיון שהעניק לתחנת רדיו גרמנית אמר יונקר כי בתום כהונתו ב-2019 הוא לא ייגש שוב לבחירות וניצל את ההזדמנות להשמיע ביקורת על הבריטים: "הברקזיט עלול לפגוע באחדות 27 המדינות שנותרו באיחוד האירופי"

12.02.2017, 10:49 | שירות כלכליסט
ז'אן – קלוד יונקר, נשיא הנציבות האירופית הודיע כי יפרוש בסיום הכהונה הנוכחית שלו ב-2019, כך על פי דיווחים בתקשורת הגרמנית.

קראו עוד בכלכליסט

יונקר (62) לשעבר ראש ממשלת לוקסמבורג, הפך לנשיא הנציבות ב-2014 לאחר שזכה בתמיכת 26 מבין 28 המדינות החברות באיחוד האירופי. בריטניה הייתה אחת משתי המתנגדות, זאת מכיוון שהוא תומך נלהב באינטגרציה עמוקה יותר בקרב המדינות החברות באיחוד.

בראיון שהעניק לתחנת הרדיו הציבורית Deutschlandfunk בגרמניה, אמר יונקר כי הייתה לו "מערכת בחירות טובה" ב-2014, אך "לא תהיה אחת נוספת, כי לא אעמיד עצמי לכהונה שנייה".

יונקר. פורש בשיא, צילום: איי אף פי יונקר. פורש בשיא | צילום: איי אף פי יונקר. פורש בשיא, צילום: איי אף פי

עוד הוסיף בראיון כי המו"מ עם בריטניה על עזיבת האיחוד האירופי עלול לפגוע באחדות של 27 המדינות הנותרות. "האם ההונגרים והפולנים רוצים בדיוק את אותו דבר שהגרמנים והצרפתים רוצים? אני בספק", אמר. "כולם עכשיו אומרים שעם הניצחון של טראמפ בבחירת בארה"ב והברקזיט, שזו שעתה הגדולה של אירופה, שזה הזמן להתגבר על המחלוקות ולצעוד ביחד. אני מקווה שזה נכון, אבל לא בטוח. הבריטים יצליחו בלי הרבה מאמץ לחלק את 27 המדינות הנותרות".

הנציבות האירופית היא הזרוע הביצועית של האיחוד האירופי, שאחראי על העלאת הצעות חוק חדשות, ניסוח התקציב ופיקוח על המימון ברחבי האיחוד האירופי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות