אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיור בחינם וחצי שנת שבתון: ההטבות הכי שוות שמקבלים עובדים ב-2017 צילום: איתי סיקולסקי

דיור בחינם וחצי שנת שבתון: ההטבות הכי שוות שמקבלים עובדים ב-2017

מתמחים בפייסבוק מקבלים מקום מגורים בחינם, במיקרוסופט זוכים העובדים לתקציב כושר שנתי ובדלויט אפשר לצאת לחצי שנת שבתון להתפתחות אישית או מקצועית

12.02.2017, 13:05 | מעין מנלה
חופשה ללא הגבלה, עבודה מהבית בימי שישי או שולחנות פינג פונג במשרד? ההטבות האלה כבר מיושנות. חברות מתמקדות יותר ויותר בהטבות ייחודיות לעובדים, בין היתר מכיוון ש-57% ממחפשי העבודה מדרגים את ההטבות כשיקול המרכזי שלהם בבחירת מקום עבודה (לפי סקר של גלאסדור). המרוץ למציאת ההטבות המיוחדות, המושכות והטובות ביותר לעובדים גורם להתיישנות מהירה של תמריצים שנחשבו עד לא מכבר חדשניים.

קראו עוד בכלכליסט

למרות זאת, ישנן הטבות שעדיין מצליחות לחדש. באתר גלאסדור מדרגים הטבות שמעניקות חברות בסולם של 0 עד 5 וזיהו את ההטבות המקוריות שמציעות חברות ב- 2017:

1. פייסבוק: דיור בחינם למתמחים

פייסבוק מציעה ביטוח בריאות ודיור בחינם למתמחים. חבילת ההטבות התחרותית בפייסבוק היא מפורסמת אך פחות ידוע כי לפי דיווחים של עובדים בגלאסדור הרבה מהמתמחים בחברה משתכרים מעל 7,000 דולר בחודש.

דירוג הטבות כולל: 4.7 מתוך 5

מה אומרים העובדים: "הדבר הגרוע ביותר בחברה זה שיש כל כך הרבה הטבות שאתה עשוי לא להכיר את כולן", עובד בחברה.

עובדי פייסבוק, דיור בחינם למתמחים , צילום: facebook עובדי פייסבוק, דיור בחינם למתמחים | צילום: facebook עובדי פייסבוק, דיור בחינם למתמחים , צילום: facebook

 

2. איקאה: חופשת הורות לכולם

איקאה מציעה ארבעה חודשים של חופשת הורות בתשלום גם לעובדים במשרה חלקית שמועסקים בה לפחות שנה, בין אם הם מועסקים בחנויות או במטה החברה.

דירוג הטבות כולל: 4.4 מתוך 5

מה אומרים העובדים: "שכר מצויין, הטבות מדהימות, והתרבות הארגונית חזקה. למרות שזו חברה בינלאומית אנחנו מרגישים כמו משפחה. החופשות וחופשות המחלה נדיבות. מכיוון שאני מועסק בחברה כבר הרבה שנים אני מקבל חמישה שבועות של חופשה בתשלום. הבניין עצמו הוא הטבה בפני עצמה: מקלחות ולוקרים, חדרי מחשב, חדרי תפילה, מסעדה לעובדים עם אוכל מוזל, בחלק מהמשרדים יש חדרי כושר ואופניים להשאלה בחינם, חדרי הנקה לאמהות וכו'", עובד בחנות של איקאה.

עובדים באיקאה, גם עובדי המטה וגם עובדי החנויות מקבלים הטבות הורות עובדים באיקאה, גם עובדי המטה וגם עובדי החנויות מקבלים הטבות הורות עובדים באיקאה, גם עובדי המטה וגם עובדי החנויות מקבלים הטבות הורות

3. מיקרוסופט: מימון כושר

ענקית התוכנה מציעה לעובדים החזר של 800 דולר בשנה כדי "להישאר בכושר". התוכנית נועדה לכסות עלויות של חדר כושר או תוכניות כושר אחרות.

דירוג הטבות כולל: 4.4 מתוך 5.

מה אומרים העובדים: "הדבר הטוב ביותר היה תוכנית הפנסיה ותוכנית רכישת המניות של העובדים. בנוסף תוכנית ה'להישאר בכושר' הייתה טובה (אפשר להצטרף לחדר כושר או לקבל 800 דולר כדי להוציא על ציוד או פעילות הקשורים לכושר גופני)", עובד לשעבר בחברה.

חדר האוכל של מיקרוסופט ברדמונד, מממנת גם תוכניות כושר לעובדים חדר האוכל של מיקרוסופט ברדמונד, מממנת גם תוכניות כושר לעובדים חדר האוכל של מיקרוסופט ברדמונד, מממנת גם תוכניות כושר לעובדים

 

4. סטארבקס: מימון לימודים באוניברסיטה

רשת בתי הקפה מציעה לעובדיה החזר מלא על שכר לימוד בתוכנית של לימודים מקוונים לתואר באוניברסיטת אריזונה.

דירוג הטבות כללי: 4.3 מתוך 5.

מה אומרים העובדים: "הטבות, הפסקות מרובות, הם מתייחסים אליך כמו בן אדם, מקום עבודה נהדר. החזר על שכר הלימוד ואופציות לרכישת מניות", בריסטה לשעבר בחברה.

עובדים בסטארבקס, תואר בחינם, צילום: Bruno Belcastro, flickr עובדים בסטארבקס, תואר בחינם | צילום: Bruno Belcastro, flickr עובדים בסטארבקס, תואר בחינם, צילום: Bruno Belcastro, flickr

 

5. דלויט – תוכניות שבתון

דלויט מציעה לעובדים שתי תוכניות שבתון: הראשונה היא חודש ללא תשלום שניתן לקחת לכל סיבה שהיא. השניה היא חופשה של שלושה עד שישה חודשים למטרת צמיחה אישית או מקצועית ובמהלכה מקבלים 40% שכר.

דירוג הטבות כולל: 4.1 מתוך 5.

מה אומרים העובדים: "חברה נהדרת לעבוד בה. האווירה היא של שיתוף פעולה ושעובדים מנוסים לא יישארו מאחור. השותפים תומכים באופן אקטיבי בקידום הקריירה של העובדים", עובד בחברה.

דלויט, עד חצי שנה שבתון למימוש עצמי ומקצועי, צילום: media-marketing.com דלויט, עד חצי שנה שבתון למימוש עצמי ומקצועי | צילום: media-marketing.com דלויט, עד חצי שנה שבתון למימוש עצמי ומקצועי, צילום: media-marketing.com

6. גולדמן זאקס: מימון ניתוח לשינוי מין

בנק ההשקעות מציע לעובדים לממן ניתוחים לשינוי מין, הטבה שקיימת בחברה מאז 2008.

דירוג הטבות כולל: 4.1

מה אומרים העובדים: "גולמן זאקס מחוייבת לפיתוח האנשים ולספק לאנשים השאפתנים הזדמנות לצמוח מבחינה מקצועית. כעובד אתה מוקף בקולגות אינטליגנטיים ובעלי מוטיבציה ונהנה מתרבות ארגונית שמתמקדת בלהוציא ממך את המיטב", סגן נשיא בחברה.

מטה גולדמן זאקס בניו יורק, צילום: בלומברג מטה גולדמן זאקס בניו יורק | צילום: בלומברג מטה גולדמן זאקס בניו יורק, צילום: בלומברג

 

7. ריבוק: חדרי כושר ושיעור קרוספיט

יצרנית הנעליים וציוד הספורט מעודדת את עובדיה להישאר בכושר באמצעות חדרי כושר באתרי החברה ושיעורי קרוספיט.

דירוג הטבות כולל: 4.1 מתוך 5.

מה אומרים העובדים: "משימות וערכי החברה הם בהירים, מדברים עליהם הרבה ומאמצים אותם. זה בסדר לקחת שעה כדי לעשות ספורט במהלך היום ומעודדים את העובדים להשתתף באירועי כושר", מנהל שיווק בחברה.

חנות ריבוק, שומרים על כושר העובדים, צילום: בלומברג חנות ריבוק, שומרים על כושר העובדים | צילום: בלומברג חנות ריבוק, שומרים על כושר העובדים, צילום: בלומברג

8. אמריקן אקספרס: חופשת הורות ויועצת הנקה

אמריקן אקספרס מעניקה לשני ההורים חופשת לידה של עד חמישה חודשים בתשלום מלא. אמהות שילדו מקבלות בנוסף 6-8 שבועות של חופשת מחלה. הורים צעירים מקבלים גישה ליועצת הנקה 24 שעות ביממה ואמהות שנוסעות לצורך עסקים יכולות לשלוח בחינם חלב אם לתינוקותיהם שנשארו בבית.

דירוג הטבות כולל: 4 מתוך 5.

מה אומרים העובדים: "אמריקן אקספרס תמיד התייחסה אלי נהדר בתור עובד. לבת הזוג שלי היו בעיות בריאותיות קשות לפני מספר שנים, המנהלים שלי היו מאוד אמפאתיים ואפשרו לי לעבוד מהבית עד שהיא החלימה. השכר טוב, הטבות טובות והאנשים טובים", מעצב גרפי בחברה.

9. אמזון: הטבות להורים צעירים

החברה מציעה שתי תוכניות לעובדים שהופכים להורים: שיתוף בחופשת תההורות שמאפשר לעובדים לחלוק את חופשת הלידה בתשלום עם בן או בת הזוג במקרה שבחברה שבה הם מועסקים אין חופשת לידה בתשלום. התוכנית השניה נועדה לאפשר לאמהות לחזור בהדרגה לעבודה לאחר הלידה. כל ההטבות מוצעות לעובדי מטה החברה, שירות הלקוחות והמחסנים של החברה.

דירוג הטבות כולל: 3.7 מתוך 5.

מה אומרים העובדים: "הטבות נהדרות. הביטוח הטוב ביותר שהיה לי אי פעם, לא הייתי צריך לדאוג שיעברו חודשים עד שאקבל את ההחזרים על טיפולים רפואיים", עובד לשעבר בחברה.

מחסן הפצה של אמזון, עובדים מתלוננים על תנאי ההעסקה, החברה מנסה להשקיע בהטבות, צילום: בלומברג מחסן הפצה של אמזון, עובדים מתלוננים על תנאי ההעסקה, החברה מנסה להשקיע בהטבות | צילום: בלומברג מחסן הפצה של אמזון, עובדים מתלוננים על תנאי ההעסקה, החברה מנסה להשקיע בהטבות, צילום: בלומברג

 

10. טימברלנד: 40 שעות התנדבות

החברה מאפשרת לעובדים לקחת עד 40 שעות חופש בתשלום במהלך השנה כדי להתנדב.

דירוג הטבות כולל: 3.7 מתוך 5.

מה מספרים העובדים: "העובדים מתנהלים בתודעה של קהילה ושירות, הם אוהבים את המותג ואת המוצרים של החברה. סביבת עבודה נהדרת עם הרבה הטבות", עובדת בחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות