אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רולס רויס הפסידה 4 מיליארד ליש"ט בגלל שוחד והימורים לא נכונים על שערי מטבע צילום: בלומברג

רולס רויס הפסידה 4 מיליארד ליש"ט בגלל שוחד והימורים לא נכונים על שערי מטבע

ההפסד של יצרנית מנועי המטוסים הבריטית ב-2016 הוא הגדול ביותר בתולדות החברה ואחד הגדולים בהיסטוריה התאגידית של בריטניה

14.02.2017, 11:04 | שירות כלכליסט
רולס רויס, יצרנית מנועי המטוסים הבריטית, דיווחה על הפסד שנתי של 4.03 מיליארד ליש"ט (5.05 מיליארד דולר) וירידה חדה ברווח התפעולי, על רקע הסדר שאליו הגיעה החברה ליישוב האשמות על שחיתות, היחלשות הליש"ט ועיכובים בפרויקטים לבניית מטוסים. זה ההפסד הגדול ביותר בתולדות החברה, ואחד הגדולים בהיסטוריה התאגידית של בריטניה.

קראו עוד בכלכליסט

ההפסד לפני מס עבור 2016 עמד על 4.6 מיליארד ליש"ט, והוא כולל מחיקת שווי של 4.4 מיליארד ליש"ט על קרנות גידור פיננסיות שבהן השתמשה החברה כדי להגן על עצמה מתנודות המטבע, זאת לאחר הירידה החדה בערך הליש"ט לאחר ההצבעה על עזיבת בריטניה את האיחוד האירופי, ומתשלום חד פעמי של 700 מיליון ליש"ט ליישוב האשמות על מתן שוחד במסגרת הסדר עם הרשויות בבריטניה, ברזיל וארה"ב. במקביל, המכירות ירדו ב-2% ל-13.4 מיליארד ליש"ט. ההפסד השנתי מגיע לאחר שבשנה שעברה דיווחה החברה על רווח של 83 מיליון ליש"ט.

מפעל מנועי מטוסים של רולס רויס, צילום: בלומברג מפעל מנועי מטוסים של רולס רויס | צילום: בלומברג מפעל מנועי מטוסים של רולס רויס, צילום: בלומברג

החברה מסרה עוד, כי ההכנסות ישתפרו רק במעט בשנה הנוכחית. "עלינו להבטיח שהמהפך בעסקים שלנו יספק את כלל היתרונות להם אנחנו מצפים, לא רק במונחים של חיסכון בעלויות אלא גם את השינויים התרבותיים וההתנהגותיים הנחוצים כדי להבטיח שהשינויים יישארו", מסר המנכ"ל וורן איסט, שמאז שנכנס לתפקיד ב-2015 פצח בתוכנית להפחתת עלויות.

רולס רויס דיווחה לפני שנה על ירידה בדיבידנדים, לראשונה מאז 1992, זאת במטרה לשמור על בריאות המאזן לנוכח הירידה ברווחים. החברה הודיעה כי תשלם דיבידנד סופי של 7.1 פני או 11.7 פני לשנה כולה, זאת לעומת 16.4 פני ב-2015.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות