אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות קנס ענק בארה"ב: קרדיט סוויס הפסיד יותר מהתחזיות ויפטר 6,500 עובדים צילום: בלומברג

בעקבות קנס ענק בארה"ב: קרדיט סוויס הפסיד יותר מהתחזיות ויפטר 6,500 עובדים

ההפסד של הבנק השוויצרי ברבעון הרביעי אשתקד עמד על 2.3 מיליארד דולר, והוא מושפע מקנס בגובה 5.3 מיליארד דולר ששילם לארה"ב על מכירת אג"ח רעילות טרם המשבר הפיננסי

14.02.2017, 11:32 | שירות כלכליסט
הבנק השוויצרי קרדיט סוויס דיווח על הפסד גבוה מהצפוי ברבעון הרביעי, על רקע קנס גבוה שהוטל עליו ליישוב האשמות על מכירה לא הולמת של אג"ח מגובות משכנתאות בתקופה שלפני המשבר הפיננסי.

קראו עוד בכלכליסט

בקרדיט סוויס דיווחו כי ההפסד עמד על 2.3 מיליארד פרנק שוויצרי (2.3 מיליארד דולר), זאת בעוד שתחזיות האנליסטים ציפו להפסד של 2.04 מיליארד פרנק. במהלך הרבעון הרביעי של 2015 דיווחה החברה על הפסד גבוה יותר של 5.8 מיליארד פרנק, שנבע מההחלטה לסגת מתחום ההשקעות. עבור שנת 2016 כולה, דיווח הבנק על הפסד כולל של 2.4 מיליארד פרנק.

מנכ"ל הבנק טידג מנכ"ל הבנק טידג'אן תיאם | צילום: איי אף פי מנכ"ל הבנק טידג

הבנק דיווח עוד כי בכוונתו לקצץ בין 5,500-6,500 משרות השנה, זאת במטרה להפחית עלויות אל מתחת ל-18.5 מיליארד פרנק עד סוף השנה הנוכחית. עוד דיווח הבנק, כי ההכנסות ברבעון עמדו על 5.4 מיליארד פרנק.

התוצאות הנוכחיות של הבנק הושפעו מהסדר שאליו הגיע בדצמבר עם משרד המשפטים האמריקאי, שבמסגרתו שילם קנס של 5.3 מיליארד דולר על מכירת אג"ח מגובות משכנתאות רעילות לפני המשבר הפיננסי. המנכ"ל טידג'אן תיאם כינה את ההסדר "נקודת תפנית עבורנו. הוא הותיר אותנו בעמדה נוחה יותר לתכנון ההון שלנו", אמר לסוכנות בלומברג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות