אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שומן, מלח וסוכר: כך יסומנו בקרוב מוצרי המזון צילום: אלכס קולומויסקי

שומן, מלח וסוכר: כך יסומנו בקרוב מוצרי המזון

שר הבריאות חשף היום את סימון המוצרים שעתידים להתלוות למוצרי המזון. מדובר בארבע תוויות – שלוש אדומות לציון כמות שומן ברמה גבוהה, כמות מלח ברמה גבוהה וכמות סוכר ברמה גבוהה, ואחת ירוקה שתתלווה למאכלים בעלי ערך תזונתי גדול

14.02.2017, 12:23 | ספי קרופסקי ונורית קדוש

3 חודשים לאחר שהגישה ועדת האסדרה של תזונה בריאה את מסקנותיה לשר הבריאות יעקב ליצמן, נחשף היום סימון המוצרים שעתידים להתלוות למוצרי מזון בקרוב. מדובר בארבע תוויות – שלוש אדומות לציון כמות שומן ברמה גבוהה, כמות מלח ברמה גבוהה וכמות סוכר ברמה גבוהה, ואחת ירוקה שתתלווה למאכלים בעלי ערך תזונתי גדול.

קראו עוד בכלכליסט

סימון המוצרים החדש סימון המוצרים החדש סימון המוצרים החדש

שר הבריאות הרב יעקב ליצמן אמר בכנס "תובנות ויעדים" בהקשר לכך כי "הכרזנו על מהלך לעידוד תזונה נכונה ומסקנות ועדת האסדרה במזון קבעה סימון למוצרי מזון שאותו נחיל בקרוב. אני מאמין בתהליך הזה וביכולת ליצור שינוי אמיתי בהרגלי התזונה של אזרחי ישראל. מניעת תחלואה חשובה לא פחות מרפואה".

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב הוסיף כי "אתגר התזונה הבריאה הוא אתגר לאומי. אם לא נשנה היום את התזונה, מגיפת ההשמנה בקרב ילדים ומבוגרים תמשיך להתפשט. לאחר שנסמן את המזון יהיה יותר קל לציבור להעדיף מזון בריא. הציפייה שלנו היא שהיצרנים ישנו את הרכב המזון. זו נקודת ציון חשובה בה מערכת הבריאות הישראלית לוקחת אחריות נוספת לעזור לציבור לבחור בריא. בשנה האחרונה חל שינוי אדיר בשיח הציבורי בנוגע לתזונה והציבור מצפה מאתנו לסייע לו לבחור בריא".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות