אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל נובל אנרג'י מאשר: פיתוח לווייתן יחל בעוד מספר שבועות, עד סוף 2019 הגז יתחיל לזרום

מנכ"ל נובל אנרג'י מאשר: פיתוח לווייתן יחל בעוד מספר שבועות, עד סוף 2019 הגז יתחיל לזרום

לדברי דיוויד סטובר, מנכ"ל ענקית האנרגיה האמריקאית, החברה תתחיל לפתח את המאגר ב-2017 ותשקיע בו במהלכה 550 מיליון דולר

14.02.2017, 13:03 | ליאור גוטמן

"נקרתה בדרכנו הזדמנות אדירה עם מאגר לווייתן. אנחנו מתכוונים להתחיל בפיתוח המאגר ב2017, כאשר הגז יחל לזרום משם עד סוף 2019" - כך אמר לפנות בוקר (ג) דיוויד סטובר, הוא מנכ"ל חברת האנרגיה האמריקאית נובל אנרג'י. הדברים נאמרו במסגרת פרסום הדו"חות הכספיים של נובל לשנת 2016.

קראו עוד בכלכליסט

בכך מאשר סטובר את הפרסום הבוקר בכלכליסט, שמבשר בעצם שמשק האנרגיה עובר לעידן חדש שבו הוא ייהנה משני מאגרי גז ענקיים - תמר ולווייתן - שאליהם יצטרפו בתחילת העשור הבא מאגרי כריש ותנין שעברו לפני מספר חודשים לידי אנרג'יאן היוונית.

עיון בדו"חות הכספיים של נובל אנרג'י מעלה שהיא מתכננת השקעת ענק של כ-550 מיליון דולר בפיתוח לווייתן עוד במהלך השנה הנוכחית.

מי שעתידה לבצע את הקידוחים היא ספינת קידוחי הגז אטווד אדוונטג' (Atwood Advantage) שפועלת מנובמבר האחרון במאגר הגז תמר. בימים אלו היא מסיימת קידוח באר שישית.

לפני כשלושה חודשים אמר ל"כלכליסט" שר האנרגיה יובל שטייניץ שלאחר שהאסדה תסיים לקדוח במאגר תמר היא אמורה לעבור ללווייתן ולבצע קידוחי הפקה ראשונים. שלשום גם השותפויות הצטרפו לכך ולפיהן האסדה אמורה לעבור ללווייתן עוד החודש. 

מאגר הגז הטבעי לווייתן, צילום: אלבטרוס צילומי אוויר   מאגר הגז הטבעי לווייתן | צילום: אלבטרוס צילומי אוויר מאגר הגז הטבעי לווייתן, צילום: אלבטרוס צילומי אוויר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות