אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בהוראת רשות ני"ע: סוהו נדל"ן מוציאה הבהרות להערכת השווי להלמן אלדובי צילום: יח"צ

בהוראת רשות ני"ע: סוהו נדל"ן מוציאה הבהרות להערכת השווי להלמן אלדובי

המשנה: מתברר כי 20 מיליון שקל מהערכת השווי להלמן אלדובי שעומדת על 120 מיליון שקל משויכת לפעילות פנסיית ברירת המחדל ופנסיית חברת חשמל למרות שבהערכת השווי המקורית נטען שלא כך הדבר

15.02.2017, 11:40 | רחלי בינדמן

בהתערבות רשות ניירות ערך נאלצה חברת סוהו נדל"ן לפרסם היום (ד') פרטים נוספים על העסקה הצפויה -  ליצוק את פעילות בית ההשקעות הלמן אלדובי לתוך השלד הבורסאי.

קראו עוד בכלכליסט

מתברר כי אף על פי שבהערכת השווי המקורית של פעילות בית ההשקעות, שניפקה לו שווי של כ-120 מיליון שקל (לפני חוב נטו), טען מעריך השווי רו"ח אמיר ברנע כי העניק לשתי פעילויות של הלמן אלדובי שווי 0 (קרן פנסיית ברירת המחדל והזכייה בניהול הפנסיה של עובדי חברת חשמל), הוא בפועל כן העניק לפעילות הזו שווי מסויים.

בהבהרה שנדרשה סוהו לפרסם, מבהיר מעריך השווי כי ייחס לפעילויות אלה חלק מהוצאות הניהול הקיימות כבר בחברה כך שיקטינו את סך ההוצאות המיוחס ליתר הפעילויות. המשמעות של הדבר היא שהשווי של שתי פעילויות אלה עומד בפועל על 20-30 מיליון שקל מתוך השווי שנופק לפעילות - זאת כאמור אף על פי שבהערכת השווי המקורית נטען שניתן להן שווי 0.

אורי אלדובי יו"ר הלמן אלדובי ורמי דרור מנכ"ל הלמן אלדובי, צילום: יח"צ אורי אלדובי יו"ר הלמן אלדובי ורמי דרור מנכ"ל הלמן אלדובי | צילום: יח"צ אורי אלדובי יו"ר הלמן אלדובי ורמי דרור מנכ"ל הלמן אלדובי, צילום: יח"צ

עוד עולה כי מעריך השווי הציג נתונים ביחס לתוצאות בפועל לשנים 2015-2016 שאינם תואמים לתוצאות התזרימיות בפועל. בעקבות התערבות הרשות הציג את ההוצאות התזרימיות "באותו סולם שיאפשר השוואת תפוחים לתפוחים", כך לפי ההברה. השינוי נוגע להוצאות תשלומים לסוכנים שלא הובאו על ידי ברנע בחשבון בהערכת השווי המקורית. הערכת השווי, כך יוצא לפי ההבהרה, מניחה עליה בשיעור ההפקדות פנימה לתוך הלמן הלדובי מבלי לקחת בחשבון עליה מקבילה בהוצאות השיווק בהתאם, מה שעלול לפגום בתג המחיר שנופק.

האסיפה לאישור העסקה תתקיים בשבוע הבא ותדרוש את אישור בעלי מניות המיעוט בסוהו. השבוע נודע כי בעל מניות מיעוט גדול - דני מגן המחזיק 10% מסוהו חתם על הסכם למכירת אחזקותיו לצד ג' ערב השלמת העסקה לאחר שהתחייב כי יתמוך בעסקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות