אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי פיליפ מוריס, גם גלוברנדס מעלה מחירים של חלק ממותגיה בשקל לחפיסה צילום: שאטרסטוק

אחרי פיליפ מוריס, גם גלוברנדס מעלה מחירים של חלק ממותגיה בשקל לחפיסה

מחיר של חפיסת סיגריות קנט עלה ל-34 שקל, חפיסת ווג תעלה מעתה 35 שקל וסיגריות רוטמן שנמכרות בעיקר במגזר הערבי, יעלו 28 שקל לחפיסה

15.02.2017, 18:01 | אורנה יפת

חודש וחצי לאחר שפיליפ מוריס העלתה את מחירי הסיגריות, העלתה המתחרה השנייה בגודלה בשוק, חברת גלוברנדס, את מחירם של חלק ממותגי הסיגריות שהיא מייבאת ב-1 שקל. ל"כלכליסט" נודע כי החל מאתמול התייקרו סיגריות קנט, ווג ורוטמן.

קראו עוד בכלכליסט

מחיר של חפיסת סיגריות קנט עלה ל-34 שקל, חפיסת ווג תעלה מעתה 35 שקל וסיגריות רוטמן שנמכרות בעיקר במגזר הערבי יעלו 28 שקל לחפיסה. 

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

המהלך של גלוברנדס מגיע לאחר שפיליפ מוריס ייקרה כאמור בחודש שעבר את מותגי הסיגריות שהיא משווקת, מרלבורו, L&M, פרלמנט ונקסט ב-1 שקל וכן את כל סוגי הטבק לגלגול ב-2 שקלים. באותה העת המתחרות, גלוברנדס ודובק, לא העלו מחירים וכעת המתחרה הגדולה של פיליפ מיישרת עימה קו.

גלוברנדס לא העלתה את מחירי כל הסיגריות מתוצרתה, וניתן להניח שהסיבה היא התייקרות שביצעה היבואנית רק במאי שעבר של יתר מותגי הסיגריות שלה בהם כאמל, וינסטון, ומור בשקל לחפיסה.

בעוד בשנת 2016 נרשמה עלייה בתשומות הייצור, הפעם לא נתנו יבואניות הסיגריות הסבר הגיוני להתייקרות, ונראה כי הן בחרו להעלות מחירים כי הן יכולות וכיוון שיש לסיגריות ביקוש קשיח והמחיר עולה בהתאם לביקוש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות