אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלפבית הגיעה לפריצת דרך בפרויקט בלוני האינטרנט Loon

אלפבית הגיעה לפריצת דרך בפרויקט בלוני האינטרנט Loon

ענקית האינטרנט דיווחה שמהנדסי הפרויקט הצליחו לייעל את השימוש בבלונים לאספקת קישוריות גלובלית. כעת מיושמות בפרויקט טכניקות למידת מכונה שמאפשרות להקטין את מספר הבלונים הנדרשים

19.02.2017, 14:52 | רפאל קאהאן

פרויקט לון (Loon) של גוגל עבר השבוע משוכה גבוהה במיוחד שמגדילה את סיכויו להפוך למעשי בשנים הקרובות. הפרויקט הוא פיתוח של X, חטיבת החדשנות של אלפבית, שמיועד לספק קישוריות אינטרנט לאיזורים מרוחקים תוך שימוש בבלונים שמשייטים בגובה רב דרך האטמוספירה. באלפבית דיוחו בסוף השבוע שמפתחי הבלונים מצאו פתרון שיאפשר להם לספק את הקישוריות תוך שימוש במספר מצומצם של בלונים.

קראו עוד בכלכליסט

הפרויקט, שהוקם לפני כארבע שנים, דרש עד היום שימוש במאות בלונים באזורים מסויימים. כעת, על ידי שימוש בטכנולוגיית למידת מכונה, המהנדסים מצאו דרך לשלוט בצורה אוטונומית במיקום הבלונים. עד כה היה קשה מאוד לגרום להם להישאר מקובצים באזור מסויים. החזון המקורי כלל שימוש במאות ואלפי בלונים שמשייטים במסלול מסביב לכדור הארץ. הטכנולוגיה החדשה תאפשר להם כעת להישאר באיזורים המיועדים להם. במקום להקיף את העולם.

פחות בלונים אומר פחות כסף פחות בלונים אומר פחות כסף פחות בלונים אומר פחות כסף

השימוש בבינה מלאכותית ולמידת מכונה מאפשר למערכת הניווט של הבלונים להתאים את רום הטיסה שלהם וכן להתאים את מערכות הניווט בזמן אמת, כדי שיוכלו להגיע למיקום הייעודי שלהם.

פרויקט לון עדיין רחוק מלהפוך למעשי. אחת הבעיות שהוא אמור לפתור הוא חיבור אזורים מבודדים לאינטרנט ללא צורך בהנחת תשתית קרקעית יקרה שספקיות התקשורת נמנעות מלהתקין ללא כדאיות כלכלית מוכחת. עד כה רוב הניסויים התבצעו בדרום אמריקה, אך השאיפה היא להגיע גם לאזורים כגון אפריקה ומקומות נוספים, שכנראה לא יזכו לעולם לחיבר קרקעי. הנעלם הגדול של הפרויקט הוא האם הבלונים אכן כלכליים יותר מאשר הנחת כבל תקשורת. נקודה זו עדיין לא ברורה דיה, אך ייתכן שכעת, עם הצמצום בכמות הבלונים, היא תהפוך לחסכונית מספיק בשביל לחבר את הספר לכפר הגלובלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות