אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חן למדן ואלונה בר און רוכשים את גלובס ב-29 מיליון שקל; מודי פרידמן יכהן כיו"ר

בלעדי לכלכליסט

חן למדן ואלונה בר און רוכשים את גלובס ב-29 מיליון שקל; מודי פרידמן יכהן כיו"ר

הליך הגישור בין הכונסים מטעם לאומי, רונן מטרי ואייל רוזובסקי, לבין בר און הסתיים בהצלחה, והגש לאישור ביהמ"ש; למדן יחזיק ברוב מניות חברת מוניטין, השולטת בעיתון; דוידוביץ' מתנגד

20.02.2017, 15:26 | גולן חזני

הגישור בין אלונה בר און לבין עורכי הדין אייל רוזובסקי ורונן מטרי, הכונסים מטעם בנק לאומי למניות השליטה בחברת מוניטין (57%), המחזיקה בעיתון גלובס, הסתיים בהצלחה.

 

ל"כלכליסט" נודע כי הצדדים הסכימו שאיש העסקים חן למדן ירכוש עבור בר און את המניות תמורת 29 מיליון שקל ויהפוך לבעל השליטה בגלובס. עוד סוכם כי המניות המשועבדות לבנק הפועלים (18%) יירכשו תמורת 12 מיליון שקל, ובנוסף תחלק החברה הבת מוניטין אחזקות דיבידנד של 19.5 מיליון שקל שיחולקו בין לאומי, פועלים ובר און. בר און תקבל בסך הכל כ-12 מיליון שקל החזר בדיבידנדים ובשווי כסף, כך שהתמורה בעד הרכישה היא של כ-29 מיליון שקל.

 

הסכם הגישור הוגש לנשיא בית המשפט המחוזי בת"א, איתן אורנשטיין. מוניטין נשלטה בעבר בידי אליעזר פישמן, המצוי בימים אלה בהליך פשיטת רגל בשל חובות לבנקים בהיקף של יותר מ-4 מיליארד שקל.

 

קראו עוד בכלכליסט

עו"ד אייל רוזובסקי , צילום: אוהד צויגנברג עו"ד אייל רוזובסקי | צילום: אוהד צויגנברג עו"ד אייל רוזובסקי , צילום: אוהד צויגנברג

בנוסף סוכם שהבנקים יקבלו את חלקם היחסי באופציה לרכישה חוזרת של נתח מניות בחברת הכבלים HOT מידי פטריק דרהי בסך 39 מיליון, שקל מתוכם יקבל בנק לאומי שווי של 30 מיליון שקל. בצירוף סעיפים נוספים, משקפת העסקה תמורה של 79 מיליון שקל לבנק לאומי ו-27 מיליון שקל לפועלים, כלומר בסך 106 מיליון שקל.

בדצמבר החולף הודיעה HOT כי בעל השליטה דרהי סיכם עם פישמן על ביטול האופציה שהוענקה לו בעבר לרכישת מניות בחברה, ואשר תוקפה הוארך עד סוף 2016.

בנוסף למניות מוניטין שכבר בבעלותה (25%), בר און, בתו של מייסד העיתון חיים בר און, מחזיקה גם בזכות סירוב על רכישתן של יתר המניות בחברה בידי גורמים שלישיים.

דוידוביץ' נלחם

הגישור נוהל ע"י השופטת בדימוס הילה גרסטלר, וביצועו מותנה באישור בית המשפט. איש העסקים היהודי-רוסי דיוויד דוידוביץ' מתנגד לעסקה מאחר שהוא עצמו ביקש לרכוש את העיתון תמורת סכום דומה וייתכן שיעלה את הסכום.

לדברי הכונסים, ההצעה של דוידוביץ', לוקה במספר כשלים ביניהם דרישה למצגים והתחיבויות מצד הכונסים שאינם מאפשרים את קבלתה. דוידוביץ' הגדיל את הצעתו ל-100 מיליון שקל בשבוע שעבר, אולם היא נמוכה מהשווי הכלכלי של התמורה שיקבלו מידי למדן ובר און שעומדת כאמור על 106 מיליון שקל. בנוסף, טוענים הכונסים שממליצים לקבל את הצעת בר און ולמדן, כי ההצעה של דוידוביץ' כוללת התאמות מחיר כלפי מטה בתרחישים מסויימים.

אולם דוידוביץ' נלחם על רכישת העיתון וכבר טען בבקשה שהגיש הערב לשופט אורנשטיין כי קופח לעומת בר און במו"מ עם הרוכשים: בעוד שהיא קיבלה אפשרות לרכוש רק חלק מנכסי גלובס, הם התעקשו לאפשר לו רכישה רק של הנכסים במלואם. לדבריו, אם יתאפשר לו לרכוש את אותם נכסים שבר און ולמדן רוכשים, הוא יציע מחיר גבוה בהרבה. בנוסף טען כי מהתנהלות הכונסים עולה ריח חריף של ניגוד עניינים. "ההצעות לא קרובות אפילו אחת לשנייה", אמר עו"ד שמוליק קסוטו המייצג את דוידוביץ'.

התפקיד שיקבל מודי פרידמן

מאחורי הקשר בין למדן ובר און עומד מפיק הטלוויזיה שי נשר. ל"כלכליסט" נודע כי למדן איננו מתכוון למלא חלק בפעיל בניהול העיתון וימנה כיו"ר את מודי פרידמן, יו"ר ערוץ 10 ועד ספטמבר האחרון מנכ"ל קבוצת RGE.  

עו"ד רונן מטרי עו"ד רונן מטרי עו"ד רונן מטרי

למדן הוא בעל השליטה והמנכ"ל בחברת השילוח והלוגיסטיקה אוריין. בנוסף, הוא מחזיק במחצית ממניות מטרו מוטור, היבואנית הבלעדית של אופנועי סאן יאנג, קוואסאקי וימאהה.

חן למדן חן למדן חן למדן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות