אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי המלונות נגד הרבנות: "האם ייתכן שמשגיח כשרות ידרוש 3 חדרים לעצמו לכל החג?" צילום: ששון תירם

בעלי המלונות נגד הרבנות: "האם ייתכן שמשגיח כשרות ידרוש 3 חדרים לעצמו לכל החג?"

חברי התאחדות בתי המלון הגיעו היום לכנסת לדיון מקדים לדיון שייערך מחר בעתירה שהגישו לבג"ץ ובה הם טוענים כי יש לפרק את מונופול הכשרות של הרבנות הראשית. נועז בר ניר, מנכ"ל ההתאחדות: "העלות השנתית לבתי המלון היא 366 מיליון שקל - 4% מהמחזור"

20.02.2017, 16:12 | שחר אילן
בתי המלון נדרשים לתת למשגיח הכשרות שלושה חדרים בתקופות השיא בחגים. כך נחשף היום (ב') בדיון בכנסת שנערך לקראת הדיון בבג"ץ מחר בעתירה נגד מונופול הכשרות. מנכ"ל התאחדות בתי המלון, נועז בר ניר, אמר שעלות הכשרות לבתי המלון היא 366 מיליון שקל, שהם 4% מהמחזור "ויש אצלנו שמעריכים שיותר".

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר התאחדות המלונות בירושלים והבעלים של מלון יהודה, ישי ברנע, אמר ש"הרבנות מתערבת בדברים שאינם קשורים להכנת דברי מאכל שמתרחשים ללא סמכות. האם ייתכן שמשגיח צריך לקחת למלון שלושה חדרים לחג שלם? כל זה רק כי הוא יכול לדרוש ואין אפשרות לבחור בתאגידי כשרות אחרים. יש המון חילול השם בתחום שלנו". יו"ר התאחדות המלונות בים המלחליאור גבאי סיפר ש"משגיח אמר לי שאם הוא לא מקבל את החדר בזמן הוא לא נותן כשרות. אנחנו מוחזקים כבני ערובה, זה מעלה לנו את ההוצאות".

נועז בר ניר, מנכ"ל התאחדות בתי המלון. "עלות הכשרות עומדת על 4% בשנה ויש אצלנו שטוענים שאף יותר", צילום: ענר גרין נועז בר ניר, מנכ"ל התאחדות בתי המלון. "עלות הכשרות עומדת על 4% בשנה ויש אצלנו שטוענים שאף יותר" | צילום: ענר גרין נועז בר ניר, מנכ"ל התאחדות בתי המלון. "עלות הכשרות עומדת על 4% בשנה ויש אצלנו שטוענים שאף יותר", צילום: ענר גרין

ראש ארגון הכשרות האלטרנטיבי 'השגחה פרטית', הרב אהרון ליבוביץ', אמר ש"מערך הכשרות של הרבנות כושל, מיותר, ולא רלוונטי". לין ג'משיד, מבעלי מלון עדן, סיפרה ש"ראינו איך הקהילה סומכת על כשרות פרטית. זו הוכחה שלא חייבים לעבוד עם הרבנות כדי להיות כשרים".

יו"ר ועדת הרפורמות, ח"כ רחל עזריה, שארגנה את הכנס, אמרה ש"מערך הכשרות הממלכתי לא מתפקד וזה משפיע על כל אזרח ואזרח במדינה. הצטרפותם של התאחדות המלונות, מראה עד כמה מונופול הכשרות מהווה פגיעה דרמטית בחופש העיסוק בפרט ובתיירות בישראל בכלל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות