אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התקשורת מבהיר: לא נוותר על חילוט ערבויות לגולן טלקום צילום: צילום: אלכס קולומויסקי

משרד התקשורת מבהיר: לא נוותר על חילוט ערבויות לגולן טלקום

סלקום נקנסה על ידי משרד התקשורת בסכום שנאמד באוגוסט האחרון ב-31 מיליון שקל לאחר שפירקה את רשת הסלולר שלה בניגוד להוראות הרישיון. השר הנכנס צחי הנגבי יצטרך להכריע על גובה הקנס הסופי

21.02.2017, 10:18 | אלירן מלכי

משרד התקשורת לא מתכוון לוותר על חילוט הערבויות לגולן טלקום בעקבות פירוק רשת הסלולר שלה בניגוד להוראות הרישיון, כך הבהיר מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר. שר התקשורת הנכנס, צחי הנגבי, יצטרך להכריע בסוגיית גולן טלקום והערעור שהיא הגישה על חילוט הערבויות.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה של משרד התקשורת באוגוסט האחרון, כאשר הכריז על החילוט, הובא רמז לצמצום הקנס שעמד על 31 מיליון שקל ואף לביטולו במידה ובגולן טלקום יחתמו על הסכם שיתוף רשתות או מכירת החברה. "משרד התקשורת עודנו שואף להגברת התחרות בתחום הסלולר ולרמת השקעות גבוהה. על כן, ככל שסוגייה זאת תהיה רלוונטית בהמשך בעת מועד תשלום החילוט, וככל שגולן תעמיד הסכם שיתוף רשתות העומד בתנאי המדיניות, בין אם בעצמה או בין אם באמצעות רוכש שייכנס בנעליה, הדבר יילקח כשיקול חיובי ומשמעותי".

כזכור, בתחילת השנה נמכרה גולן טלקום לאלקטרה צריכה ובמקביל חתמה אלקטרה על הסכם שיתוף רשתות עם סלקום. ההסכם עצמו, כאשר יאושר על ידי הרשות להגבלים עסקיים, יתקן באופן אוטומטי את ההפרה של גולן. אך עם זאת במשרד התקשורת אומרים שהקנס של גולן לא יוסר גם אם החברה נמכרה והשר הנגבי אמור לקבל החלטה בערעור של גולן שהוגש על החילוט באוקטובר האחרון ואף ישקול האם להוריד את גובה הקנס. ההחלטה הסופית צפויה להתקבל בשבועות הקרובים.

מיכאל גולן, צילום: אוראל כהן מיכאל גולן | צילום: אוראל כהן מיכאל גולן, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות