אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לנבחרת צרפת בכדורגל יש "את חוזה החסות הטוב בעולם" צילום: איי אף פי

לנבחרת צרפת בכדורגל יש "את חוזה החסות הטוב בעולם"

השווי של החוזה עם נייקי עומד על 38 מיליון יורו במינימום במזומן לשנה, ועוד 5.7 מיליון יורו בציוד ו-5 מיליון יורו לכדורגל חובבים

21.02.2017, 15:46 | שירות כלכליסט
נשיא התאחדות הכדורגל של צרפת נואל לה גרה חשף שעסקת אספקת הציוד של ההתאחדות עם נייקי שווה 50.5 מיליארד יורו בשנה לעשר השנים הבאות.

קראו עוד בכלכליסט

נבחרת צרפת. "לא הייתי אומר את זה אם זו לא הייתה האמת, ונייקי יכולה לסתור אותי במקרה הצורך, אבל זהו החוזה הטוב ביותר בעולם"., צילום: איי אף פי נבחרת צרפת. "לא הייתי אומר את זה אם זו לא הייתה האמת, ונייקי יכולה לסתור אותי במקרה הצורך, אבל זהו החוזה הטוב ביותר בעולם". | צילום: איי אף פי נבחרת צרפת. "לא הייתי אומר את זה אם זו לא הייתה האמת, ונייקי יכולה לסתור אותי במקרה הצורך, אבל זהו החוזה הטוב ביותר בעולם"., צילום: איי אף פי

נייקי החליפה ב-2011 את אדידס בתפקיד ספקית הציוד לנבחרת הצרפתית. בדצמבר הוארך החוזה עד 2026, ולפי לה גרה זהו "החוזה הטוב בעולם", מוצלח מהחוזים של גרמניה עם אדידס ושל בריטניה עם נייקי, שהוארכו שניהם בשנה שעברה.

"השווי של החוזה עם נייקי עומד על 38 מיליון יורו (40.3 מיליון דולר) במינימום במזומן לשנה, ועוד 5.7 מיליון יורו (8 מיליון דולר) בציוד ו-5 מיליון יורו (5.3 מיליון דולר) לכדורגל חובבים", אמר.

"לא הייתי אומר את זה אם זו לא הייתה האמת, ונייקי יכולה לסתור אותי במקרה הצורך, אבל זהו החוזה הטוב ביותר בעולם".

החוזה של גרמניה עם אדידס, שחודש ביוני 2016 עומד על 50 מיליון יורו. בדצמבר האריכה נייקי את החוזה שלה עם אנגליה ל-12 שנים נוספות עבור סכום מוערך של 400 מיליון ליש"ט. החוזה ייכנס לתוקף לאחר המונדיאל ברוסיה ב-2018 ויימשך עד 2030. ההתאחדות האנגלית עברה לנייקי ב-2012, אז חתמה על חוזה ראשוני לשש שנים. באותה תקופה, ההערכה בתעשייה הייתה שהחוזה של נייקי עם אנגליה הוא השני הגבוה ביותר בעולם, אחרי החוזה של אדידס עם גרמניה. אולם בעקבות הכרזתו של לה גרה, נראה שהחוזה הצרפתי עקף את שניהם.

בזירה העולמית, הקרב בין מותגי הביגוד מתרכז ברובו בין נייקי ואדידס בלבד, אף שפומה מנסה לצמצם פערים. במונדיאל האחרון שהתקיים בקיץ 2014 בברזיל, נייקי הובילה על אדידס, וסיפקה את המדים ל-10 מבין 32 הנבחרות שהעפילו. חמש מביניהן הגיעו עד לשלב שמינית הגמר.

אדידס, שהיא ספונסרית הביגוד הרשמית של פיפ"א ויצרנית הכדורים המשמשים במונדיאל, יצרה את המדים לתשע נבחרות שהשתתפו במונדיאל, כשחמש מהן העפילו עד לשלב שמינית הגמר. פומה הייתה ספקית המדים של שמונה נבחרות, מחציתן הגיעו לשמינית. בורדה ספורט, ג'ומה, לוטו, מרתון ו- Uhlsport סיפקו מדים כל אחת לנבחרת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות