אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוסיה: המפקח על גזענות במונדיאל מכחיש את קיומה במדינה צילום: איי אף פי

רוסיה: המפקח על גזענות במונדיאל מכחיש את קיומה במדינה

אלכסי סמרטין, הקשר לשעבר של צ'לסי, מונה לעמוד בראש ועדה למלחמה בגזענות בכדורגל הרוסי, זאת על אף שבעבר הכחיש בכלל את קיומה של התופעה

22.02.2017, 14:15 | שירות כלכליסט

אלכסי סמרטין, הקשר לשעבר של צ'לסי, מונה לעמוד בראש ועדה למלחמה בגזענות בכדורגל הרוסי, זאת על אף שבעבר הכחיש בכלל את קיומה של התופעה.

קראו עוד בכלכליסט

התפקיד החדש של סמרטין הוא בעל חשיבות רבה לקראת המונדיאל, שכן רוסיה ספגה ביקורת על אלימות האוהדים שלה בטורניר היורו בשנה שעברה, ובשל מספר תקריות גזעניות שדווחו במשקי הליגה המקומית. , צילום: איי אף פי התפקיד החדש של סמרטין הוא בעל חשיבות רבה לקראת המונדיאל, שכן רוסיה ספגה ביקורת על אלימות האוהדים שלה בטורניר היורו בשנה שעברה, ובשל מספר תקריות גזעניות שדווחו במשקי הליגה המקומית. | צילום: איי אף פי התפקיד החדש של סמרטין הוא בעל חשיבות רבה לקראת המונדיאל, שכן רוסיה ספגה ביקורת על אלימות האוהדים שלה בטורניר היורו בשנה שעברה, ובשל מספר תקריות גזעניות שדווחו במשקי הליגה המקומית. , צילום: איי אף פי

סמרטין אמר כי תפקידו החדש כמפקח נגד גזענות ואפליה בהתאחדות הכדורגל הרוסית, פירושו שהוא "ישקיע את כל המאמצים כדי להרחיק את הגזענות והאפליה מסיפור הכדורגל במדינה שלי".

"לקראת אירוח הטורנירים הגדולים גביע הקונפדרציות ב-2017 והמונדיאל ב-2018, רוסיה צריכה להוות דוגמה לסובלנות עולמית על המגרש ומחוצה לו", אמר סמרטין בהצהרה שפורסמה באתר התאחדות הכדורגל הרוסית. "אנחנו בהחלט נפגין זאת".

השחקן לשעבר של הנבחרת הרוסית, שמכהן גם כשגריר של המונדיאל, ספג ביקורת ב-2015 לאחר שבראיון ל-BBC הפחית מהיקף הגזענות בכדורגל הרוסי. "אין גזענות ברוסיה, היא פשוט לא קיימת", אמר בשעתו. "זה כמו אופנה, היא מגיעה מחו"ל , ממדינות שונות". עוד אמר כי חלק מהאוהדים הרוסים לעגו לשחקנים שחורים עם בננות "רק בשביל הצחוקים", ושהקריאות הגזעניות של האוהדים נועדו להסיח את דעת השחקנים השחורים בנבחרת היריבה, ולא נועדו להיות עלבון אישי.

התפקיד החדש של סמרטין הוא בעל חשיבות רבה לקראת המונדיאל, שכן רוסיה ספגה ביקורת על אלימות האוהדים שלה בטורניר היורו בשנה שעברה, ובשל מספר תקריות גזעניות שדווחו במשקי הליגה המקומית.

הנתונים המעודכנים ביותר מארגון FARE דיווחו על 92 תקריות של אפליה וקריאות גזעניות מצד אוהדים באצטדיונים ומסביבם במהלך עונת 2014-15. בשתי העונות לפני כן נרשמו 83 תקריות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות