אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרן שרוצה את אפריקה: תיק האג"ח של ברוש צפוי להניב 14% בשנה הקרובה צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

הקרן שרוצה את אפריקה: תיק האג"ח של ברוש צפוי להניב 14% בשנה הקרובה

בדיווח האחרון של קרן ברוש למשקיעים היא הציגה תשואה פנימית עודפות באג"ח הקצר על פני מדד אג"ח תשואות, שהניב 2% בלבד באותו זמן

23.02.2017, 08:32 | רחלי בינדמן

קרן האג"ח האגרסיבית ברוש, המתמודדת מול לב לבייב על השליטה בחברת אפריקה ישראל, צפויה לרשום תשואה פנימית שנתית של 14% על תיק האג"ח שלה עבור אחזקת אג"ח צמודות מדד במח"מ של 2.1 שנים בלבד. לשם השוואה, אג"ח ממשלתיות במח"מ דומה רשמו בשנה החולפת תשואה שלילית של 0.17% ומדד אג"ח תשואות הניב תשואה של 2% באותו פרק זמן — כך עולה מדיווח שהעבירה באחרונה הקרן למשקיעים.

קראו עוד בכלכליסט

הקרן הוקמה בשנת 2013 ומנוהלת על ידי אמיר אפרתי ואורי רובין. עם המשקיעים הבולטים בה נמנים רוני בירם וגיל דויטש, מייסדי בית ההשקעות אקסלנס. הקרן עוסקת באיתור הזדמנויות השקעה בשוק החוב הסחיר והלא סחיר. הקרן מנהלת כחצי מיליארד שקל והיא דיווחה באחרונה למשקיעים שלה כי את ינואר 2017 היא סיימה עם תשואה של 2.1%, בעוד מדד אג"ח תשואות רשם תשואה של 0.7%.

הקרן מדווחת למשקיעים כי "השנה נפתחה עבורנו באופן חיובי בעיקר בזכות ההשקעות שלנו באג"ח אי.די.בי ואפריקה שעלו יפה, וגם תיק המניות שלנו סיים חודש חיובי למרות החולשה במניית מטומי". הקרן מתייחסת לכך שבינואר עלתה אג"ח ט' של אי.די.בי ב־8% בזכות חוזקן של מניות החברות הבנות דיסקונט השקעות וכלל ביטוח, שעלו ב־18% וב־9% בהתאמה. ברוש נכנסה להשקעה באג"ח אי.די.בי בסוף 2013, לאחר שנושיה פנו לבית המשפט בדרישה להסדר חוב ואובדן השליטה בה על ידי נוחי דנקנר; ולאחר שהחלו להגיש הצעות לרכישת השליטה בה.

הקרן: "מקורותיו הכספיים של אלשטיין נותרו חזקים"

 

לטענת מנהלי הקרן, השווי של מניות אי.די.בי עומד על יותר ממיליארד שקל, בהתחשב בניתוח השווי הנכסי הנקי של החברות הבנות הנסחרות של הקונצרן. הקרן טוענת כי "מקורותיו הכספיים של בעל השליטה באי.די.בי אדוארדו אלשטיין נותרו חזקים, לאחר שחברת האחזקות הציבורית שלו IRSA יותר מהכפילה את שווייה בשנה החולפת".

בדיווח למשקיעים מתייחסים מנהלי הקרן גם לאג"ח של אפריקה ישראל, שעלה ב־6% בינואר, לאחר שתהליך המכרז לרכישת השליטה בחברה יצא לדרך. הקרן מציינת כי מכיוון שהגישה הצעה במכרז לרכישת השליטה, היא נמנעת מלסחור בשלב זה בנייר.

ההשקעה במטומי ירדה ללא סיבה מיוחדת

 

ביחס לתיק המניות של הקרן, היא מדווחת כי מניית דיסקונט השקעות עלתה ב־18% ומניית סלקום עלתה ב־25% במהלך החודש, וזאת בזכות הירידה הצפויה בתחרות, בשל מכירתה הצפויה של המתחרה גולן טלקום לחברת אלקטרה. הקרן מוסיפה כי "המחירים צפויים לחזור לרציונליות". הקרן מתייחסת גם להשקעתה בחברת אלקוברה, לאחר שרכשה 7.5% ממניותיה ובמחיר מניה ממוצע של 0.1 דולר למניה. לפי הדיווח של הקרן, "אלקוברה צפויה להגיע לשווי של 1.7 דולר למניה לפי השווי במזומן עד סוף הרבעון הראשון של 2017, לאחר שהשקיעה יותר מ־62 מיליון דולר במחקר ופיתוח". מנגד, מתייחסת ברוש להשקעה שפחות הצליחה לה בינואר — השקעה במטומי שאיבדה 7% ללא סיבה מיוחדת בינואר. הקרן גובה דמי ניהול של 2% ועוד "דמי הצלחה" של 20%.

אמיר אפרתי, צילום: עמית שעל אמיר אפרתי | צילום: עמית שעל אמיר אפרתי, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות