אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רק לוס אנג'לס ופריז נשארו במירוץ לאירוח אולימפיאדת 2024 צילום: french.lovetoknow.com

רק לוס אנג'לס ופריז נשארו במירוץ לאירוח אולימפיאדת 2024

דובר ממשלת הונגריה אישר שבודפשט משכה את הצעתה לאירח המשחקים, הוועד האולימפי הבינ"ל צפוי לקבל החלטה לגבי זהות המארחת בספטמבר הקרוב בקונגרס הוועד האולימפי בפרו

23.02.2017, 09:11 | שירות כלכליסט

בודפשט יצאה מהמירוץ לאירוח המשחקים האולימפייים ב-2024. דובר ממשלת הונגריה אישר לסוכנות הידיעות AP שבודפשט משכה את הצעתה לאירח המשחקים, מה שמותיר רק את לוס אנג'לס ופריז כמאחרות אפשריות של האירוע הגדול של קיץ 2024.

קראו עוד בכלכליסט

בודפשט מצטרפת להמבורג ולרומא שמשכו את הצעותיה.

ההחלטה היא משותפת לראש הממשלה של הונגריה, ויקטור אורבן, ראש העיר בודפשט אישטוון טארלוס והוועד האולימפי ההונגרי. ההחלטה תהפוך לרשמית לאחר הצבעה בעיריית בודפשט.
לוס אנג לוס אנג'לס, קליפורניה | צילום: ויקיפדיה לוס אנג

כבר מספר שבועות שיש רעשים סביב הרצון של בודפשט לארח את המשחקים ואף הועלתה האפשרות למשאל עם. 260,000 איש חתמו על עצומה נגד אירוח המשחקים בבודפשט מאחר שסברו כי ניתן להשקיע את הכסף הזה בבניית בתי חולים או בתי ספר ולא באירוח אירוע ספורטיבי.

ההחלטה, בסופו של דבר, התקבלה כדי "לצמצם את האפשרות של אובדן יוקרה בינלאומית של הונגריה מאחר שיש סיכוי קטן לזכות באירוח המשחקים", כך לפי דובר המפלגה השולטת בהונגריה.

הוועד האולימפי הבינלאומי צפוי לקבל החלטה לגבי זהות המארחת בספטמבר הקרוב בקונגרס הוועד האולימפי בפרו. היו"ר, תומאס באך, מעוניין להעניק לפריז את האירוח של משחקים ב-2024 וללוס אנג'לס את המשחקים ב-2028 כפשרה, שגם תמנע מהוועד האולימפי להיכנס למכרז נוסף לאירוח המשחקים. אך נראה שישנה התנגדות למהלך מצד הוועד המנהל של הוועד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות