אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגיבורה האולימפית נאלצה למכור את המדליות שלה כדי לשרוד?

הגיבורה האולימפית נאלצה למכור את המדליות שלה כדי לשרוד?

אולגה ולנטינובה קורבוט ונדיה קומנץ' שינו את פני ענף התעמלות הנשים בשנות השבעים כאשר הציגו תרגילים הדורשים יכולות גבוהות מהממוצע. מתעמלות אחרות הלכו בעקבותיהן. את קומנץ' כולם מכירים, את קורבוט מכירים פחות. לאחרונה מכרה את המדליות שלה ולפי הדיווחים ברוסיה עשתה זאת כדי "לשרוד". פייק ניוז?

28.02.2017, 15:38 | שירות כלכליסט

אולגה ולנטינובה קורבוט ונדיה קומנץ' שינו את פני התעמלות הנשים בשנות השבעים כאשר בשנות השבעים הציגו תרגילים הדורשים יכולות גבוהות יותר מהממוצע. מתעמלות אחרות הלכו בעקבותיהן. את קומנץ' כולם מכירים, את קורבוט מכירים פחות. ולאחרונה, כדי לשרוד, היא היתה צריכה למכור את כל המדליות שהיא זכתה בהן באולימפיאדה. כך על פי הדיווחים שהופצו.

קראו עוד בכלכליסט

היתה צריכה למכור את שש המדליות שלה ממינכן - כולל שתיים מזהב - עבור סכום של 183,300 דולר במכירה פומבית היתה צריכה למכור את שש המדליות שלה ממינכן - כולל שתיים מזהב - עבור סכום של 183,300 דולר במכירה פומבית היתה צריכה למכור את שש המדליות שלה ממינכן - כולל שתיים מזהב - עבור סכום של 183,300 דולר במכירה פומבית

קורבוט, שבמינכן 1972 הקסימה את העולם עם תרגילים מדהימים על הקורה והמקבילים, היא כיום בת 61 ובגלל חרפת רעב ממש היתה צריכה למכור את שש המדליות שלה ממינכן - כולל שתיים מזהב - עבור סכום של 333,504 דולר במכירה פומבית. בית המכירות אישר את המכירה. וטען ל-NBC שמכרה את המדליות "בשביל לחלוק את הזיכרונות שלה עם מישהו שיהיה שמח איתם".

קורבוט נולדה בבלארוס וייצגה את ברית המועצות באולימפיאדות. ב-1991 היא עזבה לארה"ב וכיום מתוגגרת באריזונה. לפי Gazeta.ru "מכירת המדליות הצילו את קורבוט מרעב".

קורבוט, שכונתה "הדרור ממינסק" זכתה בשלוש מדליות זהב במינכן 1972 - קבוצתית, קורה וקרקע כשהיתה בת 17 בלבד. במונטריאול 1976 זכתה בזהב ובכסף.

לפי מארגן המכירה הפומבית: "אין מתעמלת בעולם שלא נותנת קרדיט לקורבוט על כך שהובילה לעלייה אדירה בפופולריות הגלובלית של הענף". התרגיל על שמה במקבילים נחשב עד היום למסוכן מדי כדי לנסות באולימפיאדה.

קורבוט, שאחרי הפרישה שלה מהספורט הפכה למורה, היתה נשואה לזמר סובייטי, ליאוניד בורקטקביץ' מ-1978 עד שנת 2000. יש לה ילד אחד. את בלארוס עזבה בעיקר מחשש מההשפעות של אסון צ'רנוביל עליה.

היא היגרה לארה"ב ולימדה התעמלות בניו ג'רזי ואז בג'ורג'יה. בשנת 2000 קיבלה אזרחות אמריקאית והמשיכה לאמן מתעמלות צעירות ומעודדות (צ'ירלידרס). אך בגלל קשיי קליטה, תרבות ושפה נאלצה לחיות בצניעות ובאיזשהו שלב אף התחרתה בתחרות ראווה באגרוף.

היא גם המשיכה לעבוד כמורה להתעמלות וניסתה את מזלה כדוברת פומבית. בלונדון 2012 הגיעה לתחרויות התעמלות וניפקה פרשנות בטוויטר ובפייסבוק אך לא קיבלה שכר על כך. הוועד האולימפי הבינלאומי כן הראה לה כבוד עם תערוכה שהיא מופיעה בה, אבל בסופו של דבר - קורבוט, כמו גיבורים אולימפיים אחרים - מצאה את עצמה בחרדה קיומית כשהתהילה העולמית שהרוויחה ביושר נשכחה.

עדכון: הערב (יום ג') אולגה קורבוט כתבה בטוויטר שאינה ענייה. "OMG מאמר ברוסיה אמר שמכרתי את המדליות שלי בגלל שאני ענייה. לא נכון. אני שמח ובריאה באריזוה. #פייקניוז. יש לי חיים נהדרים"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות