אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צפי ההכנסות ממרתון ירושלים: כ-14 מיליון שקל צילום: shvilist.com

צפי ההכנסות ממרתון ירושלים: כ-14 מיליון שקל

לפי המארגנים, למעלה מ-30 אלף איש צפויים לקחת חלק במרתון ווינר ירושלים, שייערך ב-17.3, ויעמוד בסימן הצדעה ל-50 שנות איחודה של העיר

01.03.2017, 15:45 | שירות כלכליסט

למעלה מ-30 אלף איש צפויים לקחת חלק במרתון ווינר ירושלים, שייערך ב 17.3, ויעמוד בסימן הצדעה ל-50 שנות איחודה של ירושלים, כך לפי המארגנים. ההכנסות צפויות לעמוד על כ-14 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מרתון ירושלים, צילום: אוהד צויגנברג מרתון ירושלים | צילום: אוהד צויגנברג מרתון ירושלים, צילום: אוהד צויגנברג

בעיריית ירושלים טוענים גם שמספר התיירים מחו"ל יזנק השנה ב-50% ביחס לשנה שעברה בזכות האירוע. הערכות הן שיגיעו כ-8,000 תיירים לסוף השבוע המרתון בעיר הבירה, ונמסר כי למעלה מ-3,000 מתוכם כבר נרשמו למסלולי הריצה השונים. ההרשמה למרתון ננעלת ב-4 במרץ. 

ההכנסות לעיר מקיום המרתון צפויות לעמוד כאמור על כ-14 מיליון שקל, כתוצאה מזינוק במספר הלינות בבתי המלון בעיר, שיעמוד השנה על כ-10,000. לפי העירייה מדובר ב"הכנסה ישירה מלינה במלונות, מהגעה למוסדות תרבות, מעלייה במחזור העסקים של בתי עסק ובילוי בעיר ועוד. בשש שנות קיומו, הכניס מרתון ירושלים למעלה מ-60 מיליון שקל לעיר".

תקציב המרתון עומד על כ-8.5 מיליון שקל, שמתוכם כ-3.5 מגיעים מהתקבציב העירוני והשאר מחסויות ודמי השתתפות.  

 

במקביל, הודיעה עיריית ירושלים על יוזמה חדשה, המתקיימת בשיתוף העסקים הירושלמיים הממוקמים על מסלול המרתון. במסגרת השת"פ, יינתנו במהלך כל שבוע המרתון הטבות למשתתפים בו בבתי עסק, בדגש על מזון בריא, וההנחות תגענה לעד 70%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות