אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יחימוביץ' פרסמה ההסכם עם כבל: "תקבע 70% מהמינויים ברשימה המשותפת" צילום: אוראל כהן, עומר מסינגר

יחימוביץ' פרסמה ההסכם עם כבל: "תקבע 70% מהמינויים ברשימה המשותפת"

היועמ"ש של ההסתדרות צפוי לבחון השבוע האם השניים אכן קשרו לכאורה "דיל" פוליטי

04.03.2017, 23:00 | ליאור גוטמן

ח"כ שלי יחימוביץ' פרסמה הערב (שבת) את ההסכם המלא עליו היא וח"כ איתן כבל חתמו טרם החלטתה לרוץ לתפקיד יו"ר ההסתדרות. עיון בהסכם מעלה שהוא נחתם ב-5 בפברואר והוא קובע שיתוף פעולה מלא בין הצדדים - 70% מהשיבוצים לרשימת ההסתדרות ייעשו על ידי יחימוביץ', והשאר על ידי כבל.

קראו עוד בכלכליסט

בכל הנוגע להוצאות במהלך הקמפיין ואחריו, 60% מהן ייקבעו על ידי יחימוביץ', והשאר על ידי כבל. זכויות החתימה יהיו משותפות ובכל מקרה הסיכום הכללי הוא ש"שלי ואיתן יפעלו יחדיו ובפומבי לשם הצלחת הרשימה ובחירתה לראשות ההסתדרות".

יועמ"ש ההסתדרות, עו"ד יחיאל שמיר, צפוי לבחון השבוע האם השניים אכן קשרו לכאורה "דיל" פוליטי לפיו כבל יאפשר ליחימוביץ' לרוץ לבחירות לראשות ההסתדרות במסגרת סיעה שהוא הקים ("הבית החברתי"), ואילו היא תתמוך בו בתמורה בבחירות שיתקיימו לראשות מפלגת העבודה.

יחימוביץ יחימוביץ' וכבל | צילום: אוראל כהן, עומר מסינגר יחימוביץ

תזמון החומרים שפורסמו בסוף השבוע מעלה סברה שזהו אינו צעד מקרי, ולמעשה הכל היה ידוע מראש וחיכה לפרסום רשמי כדי לנסות ולהביך את יחימוביץ' וכבל.

רשימות ההסתדרות נסגרו ב-23 לפברואר, אך רק ב-28 לחודש התכנסה ועדת הבחירות, פתחה את המעטפות ואישרה את המועמדים. ב-2 במרץ, יומיים אחרי סגירת הרשימות, נחשפה בערוצי הטלוויזיה הקלטה של כבל, בה הוא אומר כי "הסיעה הוקמה עבורי. הסיעה היא כלי כדי לקדם אותי ואמרתי את זה לאורך כל הדרך. כל כולה וכל המהות שלה היא כלי לקדם אותי. לא מעניין אותי להיות בהסתדרות. אף אחד לא חושב שמפלגת העבודה תיראה כמו פח אשפה. יכולתי להיות יו"ר קק"ל או יו"ר אמו. או שאני יו"ר מפלגת העבודה או שאני חלק ממפץ שמפוצץ את כל הפוליטיקה. לוקח את 'הבית החברתי' ואומר 'לכו תזדיינו כולכם'".

בחמישי האחרון תושאל כבל על הדברים בהסתדרות עצמה, לאור חשיפת ההקלטות הללו. כבל המשיך להכחיש "דיל", אולם חברי סיעתו טענו שמדובר בעובדות ברורות לקיומו של דיל שדינו להיפסל. לפיכך, היועמ"ש של הסתדרות ייאלץ לברר עוד השבוע מדוע אדם שמודה שההסתדרות אינה מעניינת אותו (כבל) מתעקש לקיים שם בחירות, ומודע אדם שמודה בהקלטות שהוקמה סיעה רק לטובתו האישית, מריץ תחתיה מועמדת אחרת שעד לפני כחודש וחצי עוד טענה שלא בטוח שהיא תתמודד.  
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
חלי נגד "הטובים של ההסתדרות"
סוף סוך משהו קם ומנסה להשבית את ההגמוניה של עיניי בהסתדרות , מקווה שהיא באמת תגן על העובדים ולא על הועדים . ראו מה קרא לגילה ברכבת עיניי העיף אותה לכל הרוחות בגלל שלא הלכה בתלם שלו. בהסתדרות צריך אדם אשר אינו מקושר בקליקה ודופק את העובד המסכן ושידאג לו ולא לחזק כפי שנעשה עד היום.
חיים  |  05.03.17
לכל התגובות