אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפתרון של אובר למעללי המנכ"ל: מינוי סגן שיסייע לו בקבלת החלטות צילום: בלומברג

הפתרון של אובר למעללי המנכ"ל: מינוי סגן שיסייע לו בקבלת החלטות

לאחר שנחשפו לאחרונה סדרה של שערוריות והחלטות עסקיות תמוהות בחברת התחבורה החכמה, הוחלט שם לנסות ולהוריד את גובה הלהבות. הפתרון נמצא בדמות מינוי סגן לטרוויס קלניק שככל הנראה יישא בתפקיד המבוגר האחראי

06.03.2017, 11:35 | עומר כביר

מנכ"ל ומייסד אובר (Uber), טרוויס קלניק, מתכנן למנות סגן שימש כמספר 2 שלו – כך לפי דיווח של אתר The Information אתמול (א'). לפי מקור שתודרך בנושא, האדם שימלא בתפקיד יפעל בצמוד לקלניק ויהיה שותף בקבלת כל ההחלטות המרכזיות במפתחת אפליקצייית הזמנת הנסיעות. קלניק, שביחד עם שני מייסדים אחרים מחזיק בשליטה בחברה, ניהל אותה עד היום בלי מספר 2 רשמי כאשר ההכרעה הסופית במרבית הסוגיות המרכזיות מתקבלת על ידו.

קראו עוד בכלכליסט

בשבועות האחרונים מתמודדת אובר עם שורה של משברים תקשורתיים וציבוריים, שהחלו לאחר שהחברה ניסתה לשבור שביתה של נהגי מוניות בניו יורק, שפרצה בעקבות איסור הכניסה ממדינות מוסלמיות שפרסם נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ. המהלך עורר קמפיין ציבורי שקרא למשתמשים למחוק את האפליקציה, וזכה לתהודה רבה. בעקבותיו, פרש קלניק מוועדה מייעצת לטראמפ שבה היה חבר.

באובר החליטו למנות למנכ"ל בייביסיטר, צילום: רויטרס באובר החליטו למנות למנכ"ל בייביסיטר | צילום: רויטרס באובר החליטו למנות למנכ"ל בייביסיטר, צילום: רויטרס

בימים אלו נמצאת אובר בעיצומה של סערה סביבה האשמות על תרבות של הטרדות מיניות בחברה, וטענות שלפיהן תלונות בנושא לא זוכות לטיפול הולם. בשבוע החולף התפטרו במפתיע שני בכירים באובר – סמנכ"ל המוצר והצמיחה אד בייקר וסמנכ"ל ההנדסה עמית סינג'ל. זאת, לפי דיווחים, בעקבות תלונות על הטרדה מינית.

ואם לא די בכך, בסוף השבוע חשף הניו יורק טיימס שאובר הפעילה תוכנית סודית שנועדה להונות את הרשויות ולאפשר לרכבי החברה לחמוק מגורמי אכיפת חוק. זאת, באמצעות זיהוי אותם גורמים כאשר הם משתמשים באפליקציה, יצירת מצג שווא שלפיו אין רכבים של אובר בסביבתם, ושליחת הודעה לנהגים שלא ליצור אתם קשר.

הסתבכויות מסוג זה אינן יוצאות דופן. למעשה הן דפוס פעולה שחוזר על עצמו ואחד המאפיינים המזוהים ביותר עם החברה – התנהגות נכלולית על מנת להשיג את מטרותיה העסקיות. והוא הופך בעייתי יותר ויותר ככל שפעילותה של אובר גדלה והחברה מתקרבת להנפקה.

עד כמה מדובר בדפוס פעילות שנובע מהנהגתו של קלניק? ייתכן שבמידה רבה מאוד, כפי שמצביע המהלך למינוי הסגן החדש. בחברה מקווים, ייתכן, שדמות בוגרת ומנוסה יותר לצדו של קלניק תאפשר לאובר להימנע מההתנהגות הבעייתית שלה ולעבור למסלול שאופייני יותר לחברה שמבקשת לעמוד בין גוגל, אפל ופייסבוק כאחת מענקיות הטכנולוגיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות