אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשלת יפן לא רוצה שטושיבה תימכר לסינים או קוריאנים צילום: בלומברג

ממשלת יפן לא רוצה שטושיבה תימכר לסינים או קוריאנים

מכירת חטיבת השבבים של טושיבה עשויה להיתקל באבן נגף בדמות ממשלת יפן. הווטו שלה עשוי למנוע את מכירתה לפוקסקון או ל-SK Hynix הקוריאנית מסיבות ביטחון המדינה

12.03.2017, 17:29 | עומר כביר
ממשלת יפן עשויה למנוע את מכירת חטיבת שבבי הזיכרון של טושיבה לחברות זרות. הסיבה המוצהרת למהלך היא שרכישה מצדן עלולה להוות סיכון לביטחון הלאומי של המדינה – כך מדווחת רויטרס היום (א') על סמך מקורות בעלי ידע בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

טושיבה צפויה למחוק בקרוב כ-6.3 מיליארד דולר בגין פשיטת רגל אפשרית של החברה הבת Westinghouse, שמפעילה פרויקטים גרעיניים בארה"ב. על מנת לכסות את ההפסד הזה, וכן למגן את עצמה מפני הפסדים אפשריים בעתיד, מתכננת החברה למכור את מרבית או רוב פעילות חטיבת שבבי הזיכרון שלה, שמוערכת בכ-13 מיליארד דולר.

טושיבה לא תימכר לגורמים שממשלת יפן לא חפצה ביקרם, צילום: יצרן טושיבה לא תימכר לגורמים שממשלת יפן לא חפצה ביקרם | צילום: יצרן טושיבה לא תימכר לגורמים שממשלת יפן לא חפצה ביקרם, צילום: יצרן

ואולם לפי רויטרס, ממשלת יפן עשויה לנצל חוקים מקומיים על מנת להתערב בהליך המכירה ובמקרה הצורך למנוע עסקה עם חברה זרה שעלולה לסכן את ביטחון המדינה. מהלך זה, נטען, מעניק יתרון ברור לחברות אמריקאיות. "ארה"ב היא השותף הסביר היחיד בכל מה שנוגע לביטחון הלאומי של יפן", אמר מקור לסוכנות הידיעות. בכיר בטושיבה אמר: "זה ברור ששחקנים מארה"ב הם רוכשים מתאימים יותר".

קונים אמריקאים פוטנציאלים כוללים את WD, שמפעילה עם טושיבה מפעל שבבים ביפן, Micron Technology או קרנות דוגמת Bain Capital. אלו צפויים לזכות ליתרון לעומת SK Hynix הקוריאנית או פוקסקון הטאיוואנית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות