אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מירלנד: בעלי מניות מיעוט דורשים מינוי דח"צ מטעמם צילום: עמית שעל

מירלנד: בעלי מניות מיעוט דורשים מינוי דח"צ מטעמם

לכלכליסט נודע כי הדירקטוריון ידון היום בדרישת קבוצה שמחזיקה בכ־1% ממירלנד למינוי אברהם צרפתי לתפקיד, אף שלטענת החברה מועמדותו אינה עומדת בקריטריונים שקבעה

13.03.2017, 06:33 | גולן חזני

אסיפת בעלי המניות של חברת מירלנד, שאמורה להצביע ב־27 במרץ על מינויים של שלושה דירקטורים, מעוררת סערה. קבוצת בעלי מניות פרטיים מבקשת למנות דח"צ מטעמה אך נתקלת בהתנגדות, ודירקטוריון מירלנד אמור לדון היום אם לקבל את דרישת הקבוצה.  

קראו עוד בכלכליסט

שלושת המועמדים שמציעה מירלנד הם שוקי אורן, מנכ"ל חברת קרדן היוצא, והחשב הכללי בעבר, לתפקיד דירקטור בלתי תלוי, ושני דח"צים, זאב מילבאואר, מנכ"ל אי.בי.איי שירותי בורסה לשעבר, ומריה דספינה, בכירה בבנק אוף סייפרוס — הבנק הגדול ביותר בקפריסין.

בעלי המניות הפרטיים שמחזיקים לטענתם יותר מ־1% ממניות החברה ומיוצגים בידי עו"ד זיו אייזנר, נאבקים זה כחודשיים לצרף את אברהם צרפתי כמועמד מטעמם לתפקיד דח"צ. לטענת אייזנר החברה מתחמקת ולא מוכנה להעמיד אותו לבחירה, אלא מביאה מועמדים מטעמה. במירלנד ענו לאייזנר כי צרפתי לא עמד בלוחות הזמנים שהוגדרו להגשת מועמדות ובקריטריונים נוספים, ולכן לא הועמד לבחירה. חרף זאת, ובהחלטה שהוביל היועץ המשפטי של מירלנד, מני גורמן, הוחלט להביא את הנושא להחלטת הדירקטוריון היום.

מירלנד פועלת בתחום הנדל"ן ברוסיה, ונשלטת על ידי כלכלית ירושלים. שתי החברות היו בשליטת אליעזר פישמן, אבל בשל משבר הנדל"ן ברוסיה השליטה בהן נמכרה ושתיהן פועלות ללא גרעין שליטה. מירלנד שמנוהלת בידי רומן רוזנטל הגיעה להסדר חוב עם בעלי האג"ח לאחר שנקלעה לחדלות פירעון, ובמסגרת ההסדר היא חויבה למנות שני דח"צים ודירקטור אחד בלתי תלוי.

אייזנר ובעלי המניות דוחים את טענות החברה כי צרפתי לא עמד בדרישות החוקיות ומועדי המועמדות ומאיימים לפנות לערכאות אם לא תועמד בחירתו להצבעה. "תקנון החברה מאפשר לציבור בעלי המניות להעמיד דירקטור לבחירה אבל בחברה מתעלמים מכך", אמר אייזנר ל"כלכליסט". "לכאורה, החברה היתה צריכה לברך על העמדת היצע של מועמדים לבחירת ציבור בעלי המניות, במיוחד כשתקנון החברה מחייב זאת, אך למרות פניות חוזרות ונשנות החברה משיקולים עלומים מתעקשת להציג מועמד אחד בלבד מטעמה לכל תפקיד".

במירלנד, שמתבצרת בעמדתה, סירבו להגיב, אך עם זאת היום תובא מועמדותו של צרפתי לדיון בדירקטוריון שיחליט אם להעלות גם אותו להצבעה באסיפה.

רומן רוזנטל, מנכ"ל מירלנד
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות