אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"לית יאהו תזכה ל"מצנח זהב" של 23 מיליון דולר צילום: בלומברג

מנכ"לית יאהו תזכה ל"מצנח זהב" של 23 מיליון דולר

מריסה מאייר, שצפויה לפרוש מתפקידה כמנכ"לית החברה עם תום השלמה עסקתה הריכשה מצד וריזון, תזכה לחבילת פיצויים הכוללת 3 מיליון דולר במזומן ועוד 20 מיליון דולר במניות

14.03.2017, 11:42 | שירות כלכליסט

למנכ"לית יאהומריסה מאייר יש 23 מיליון סיבות להודות למזלה הטוב שחברת וריזון כל כך רצתה את יאהו. מאייר, שצפויה לפרוש מתפקידה כמנכ"לית החברה עם תום השלמה עסקתה הריכשה מצד וריזון, תזכה למצנח זהב (חבילת הטבות לאחר פרישה) של 23 מיליון דולר, כחלק מחוזה ההעסקה שלה עם יאהו, כך על פי מסמכים שהוגשו לרשות ני"ע האמריקאית אתמול (ב').

קראו עוד בכלכליסט

ההסכם יכנס לתוקפו ברגע שתושלם רכישת נכסי הליבה של יאהו, הכוללים את יאהו מייל ו-יאהו פייננס. חבילת הפיצויים של מאייר כוללת 3 מיליון דולר במזומן ועוד 20 מיליון דולר במניות.

לאחר הרכישה, יאהו תיוותר חברת אחזקות והנכס העיקרי שלה יהיה חלקה במניות ענקית הקמעונות המקוונת "עליבאבא". כמו כן, שמה של יאהו יוחלף ל-"אלטבה" ותומס מקנרני, חבר הדירקטוריון של יאהו, יחליף את מאייר בתפקיד וישמש כמנכ"ל החברה החדשה.

בעוד שמאייר צפויה להצטרף לווריזון ביחד עם עסקי הליבה, הרי שעזיבתה את תפקיד המנכ"ל מסמנת את סופה של תקופה סוערת מאז הצטרפה לחברה ב-2012. תחת הנהגתה של מאייר, רשמה יאהו סדרה של רכישות שונות, במסגרת ניסיונה של מאייר להפוך את יאהו לענקית מדיה. בתקופת כהונתה, ספגה יאהו את שני התקפות הסייבר הגדולות אי פעם. וריזון הייתה בתחילה אמורה לרכוש את יאהו תמורת 4.83 מיליארד דולר, אולם לאחר חשיפת הפריצות, ירד המחיר ל-350 מיליון דולר. בשורה התחתונה, מאייר לא הצליחה להשיב ליאהו את המעמד שהיה לה בשיא בועת האינטרנט, אז הייתה אחד השמות הגדולים בעולם הטכנולוגיה.

מריסה מאייר מנכ"לית יאהו, צילום: רויטרס מריסה מאייר מנכ"לית יאהו | צילום: רויטרס מריסה מאייר מנכ"לית יאהו, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות