אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מירלנד: מועמדות דח"צ מטעם המיעוט נפסלה צילום: עמית שעל

מירלנד: מועמדות דח"צ מטעם המיעוט נפסלה

דירקטוריון החברה החליט שלא להביא להצבעה את מועמדותו של אברהם צרפתי, כי הוגשה בניגוד לכללים

15.03.2017, 06:55 | גולן חזני

דירקטוריון חברת מירלנד החליט שלשום שלא להיענות לבקשתם של בעלי מניות מיעוט (1%) בחברה להעמיד לבחירה את אברהם צרפתי לכהונת דח"צ.  

קראו עוד בכלכליסט

לפיכך יועמדו לבחירה באסיפה שתתקיים ב־27 במרץ רק דירקטורים מטעם החברה: שוקי אורן, מנכ"ל חברת קרדן היוצא ולשעבר החשב הכללי שמועמד לתפקיד דירקטור בלתי תלוי, ושני דח"צים, זאב מילבאואר, לשעבר מנכ"ל איביאיי שירותי בורסה, ומריה דספינה, בכירה בבנק אוף סייפרוס — הבנק הגדול בקפריסין.

עו"ד זיון אייזנר, שמייצג את בעלי מניות המיעוט, טען כי מועמדותו של צרפתי הוגשה על פי כל הכללים, ורשות ני"ע דרשה ממירלנד לנמק את דחיית המועמדות. אתמול דיווחה מירלנד לבורסה שמועמדותו של צרפתי נדחתה אחרי שהוגשה שלא בהתאם לסעיף 66 בחוק החברות.

כך, למשל, לפי הדיווח של מירלנד, רשימת בעלי מניות המיעוט הוגשה רק ב־5 במרץ, זמן רב לאחר המועד הסופי להצגת מועמדים, וחרף זאת דן הדירקטוריון במועמדותו של צרפתי.

לטענת היועצים המשפטיים של החברה, לפי התקנון של מירלנד לאותם בעלי מניות אין כלל זכות להציע סעיף לדיון באסיפה גם אם הם מחזיקים ב־1% מהמניות. "לאחר השלמתו של תהליך מורכב וארוך הועלו להצבעה באסיפה שלושה מועמדים שלדעת הדירקטוריון הם המתאימים ביותר, בהתחשב באופיה והיקף פעילותה של החברה, מורכבות עסקיה, והאתגרים העומדים בפניה", נמסר בהודעה.

 

הדירקטוריון דחה לצד זאת גם את הבקשה לדחות את האסיפה, לבקשת אייזנר, מאחר שמשמעות הדחייה היא אי־קיום הוראות חוק החברות במועד.

רומן רוזנטל מנכ"ל מירלנד, צילום : אוראל כהן רומן רוזנטל מנכ"ל מירלנד | צילום : אוראל כהן רומן רוזנטל מנכ"ל מירלנד, צילום : אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות