אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בונים על השי לחג? מה תקבלו מהמעסיק בפסח צילום: בועז אופנהיים

בונים על השי לחג? מה תקבלו מהמעסיק בפסח

בממוצע גובה המתנות לעובדים לחג הפסח גבוה יותר מאשר לראש השנה ורוב המעסיקים נותנים מתנה זהה לכל העובדים. המתנה הפופולארית ביותר - תווי קניה

20.03.2017, 12:58 | מעין מנלה

לכבוד חג הפסח הקרוב מרבית המעסיקים נוהגים להעניק לעובדיהם שי לחג. בעוד שבחברות ממשלתיות וכאלה שבהן ועד עובדים חזק מתהדרות במתנות לחג בשווי אלפי שקלים, שווי המתנה לחג שיקבלו מרבית העובדים בפסח הקרוב הוא 350 שקל, כך לפי סקר שערכה חברת סודקסו (Sodexo).

קראו עוד בכלכליסט

המתנה הפופולארית ביותר בקרב המעסיקים היא תווי קניה, כאשר 65% מהמעסיקים השיבו כי יעניקו לעובדים תווים. 16% מהעובדים יקבלו מארזי שי ו-13% יקבלו כסף מזומן. מרבית מקומות העבודה יעניקו מתנה זהה לכל העובדים (73%) והיא תהיה זהה לזו שהוענקה בראש השנה. שליש מהעובדים צפויים לקבל מתנה בשווי גבוה יותר מאשר בראש השנה. 16% מהמעסיקים נותנים לעובדים מתנות שונות בהתחשב בוותק ו-11% מעניקים מתנות שונות על בסיס דרג.

הסקר, שנערך בקרב 100 מנהלים ומנהלי משאבי אנוש מהמגזר העסקי, מצא כי 7% עובדים בני מזל צפויים לקבל מתנות בשווי של למעלה מ-700 שקל וכ-8% מהעובדים יזכו למתנות צנועות בשווי של עד 100 שקל. עובדים שלא יקבלו תווי קניה, מארזי שי או כסף מזומן צפויים לקבל מתנות אישיות, שוברים למסעדות, כרטיסי כניסה לתערוכות ואפילו תכשיטים.

ומה אתם תקבלו לחג?, צילום: shutterstock ומה אתם תקבלו לחג? | צילום: shutterstock ומה אתם תקבלו לחג?, צילום: shutterstock

החלוקה לאזורים בארץ מצביעה על כך שאת המתנות בעלות הערך הגבוהה ביותר יקבלו העובדים באזור השרון ובאזור הדרום. באזור השרון יהנו העובדים ממתנה בשווי ממוצע של 418 שקל ואילו באזור הדרום המתנה הממוצעת תהיה בשווי 417 שקל, ושם גם קיים סיכוי גבוה יותר לקבל מתנה שתהיי בשווי של 700 שקל ומעלה. העסקים באזור תל אביב והמרכז משקפים את הממוצע הארצי ושווי המתנה באזור זה תהיה בשווי 352 שקל, דומה לממוצע הארצי. את המתנות בעלות השווי הנמוך ביותר צפויים לקבל העובדים באזור ירושלים, שיזכו למתנות בשווי ממוצע של 280 שקל, וגם העובדים באזור חיפה והצפון יכולים להרגיש מעט מקופחים, כשהם צפויים לקבל מתנות בשווי 301 שקל בממוצע.

"מתנה לחג היא דרך לבטא ולהוקיר את פועלו של העובד לאורך השנה, ובמחקרים שערכה חברת Sodexo ברחבי העולם בנושא איכות חיים בעבודה, עולה כי נושא ההכרה הוא מרכיב חשוב מאוד עבור העובדים הן בישראל והן במדינות נוספות. החברות בישראל משמרות את הנוהג של הענקת מתנות בחגים ובמועדים מיוחדים, וזו דרך מצוינת להודות לעובד על תרומתו ולשפר את איכות חייו בעבודה", אמר יואן דהי, סמנכ"ל שיווק, חדשנות ואסטרטגיה של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות