אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטיבן הוקינג בדרך לחלל

סטיבן הוקינג בדרך לחלל

בראיון לתקשורת סיפר האסטרופיזיקאי האנגלי כי "ריצ'ראד ברנסון הציע לי מושב בחללית 'וירג'ין גלקטיק' והשבתי מיד בחיוב"; על טראמפ אמר: הוא דמגוג. בראש סדר עדיפויותיו - לספק את רצון בוחריו שאינם ליברליים או בעלי ידע"

20.03.2017, 23:02 | שירות כלכליסט

האסטרופיזיקאי האנגלי פרופ' סטיבן הוקינג עשוי לטוס לחלל. הוא הודיע כי יטוס על ספינת החלל של ריצ'ארד ברנסון לחלל.

בראיון ל"גוד מורנינג בריטן" סיפר הוקינג כי מעולם לא חלם שיצליח להגיע לחלל. אולם "ריצ'ראד ברנסון הציע לי מושב בחללית 'וירג'ין גלקטיק' והשבתי מיד בחיוב", אמר.

סטיבן הוקינג סטיבן הוקינג סטיבן הוקינג

וירג'ין גלקטיק היא חברה שיסד ברנסון לשם הטסת תיירים לחלל בטיסות תת-מסלוליות ולמסלול סביב כדור הארץ. החברה מקווה להתחיל בקרוב בטיסות. ברנסון אמנם הבטיח בעבר כי יתחיל בטיסות ב-2009, אולם רצף בעיות ואסונות עיכב את תוכניותיו.

ריצ ריצ'רד ברנסון | צילום: גטי אימג'ס ריצ

בראיון אמר הוקינג כי שלושת ילדיו "הביאו לי שמחה רבה – ואני יכול לומר שטיסה לחלל תעשה אותי למאושר".

באותו ראיון התייחס הוקינג לדונלד טראמפ, כינה אותו "דמגוג" והעריך כי לעולם לא יוכל לבקר בארה"ב. "בראש סדר העדיפות של טראמפ - לספק את רצון בוחריו שאינם ליברליים או בעלי ידע".

הוא גם מתח ביקורת על ראש מפלגת הלייבור בבריטניה ג'רמי קורבין, שעל פי הוקינג אפשר לעצמו לזכות במוניטין של "שמאלני קיצוני, אולם אין הוא כזה". הוא העריך שאין הרבה סיכויים שקורבין יזכה אי פעם בבחירות. לגבי הברקזיט הוא התריע כי על הפוליטיקאים להבטיח שבריטניה תשמור על קשרים עם אירופה ועם יתר העולם עד כמה שניתן. "הפרישה מהאיחוד מאיימת על מעמדה של אירופה כמנהיגה גלובלית במדע ובחדשנות", אמר הוקינג.

תגיות