אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: דגמי האייפון העתידיים יצויידו ביכולות מציאות מוגברת

דיווח: דגמי האייפון העתידיים יצויידו ביכולות מציאות מוגברת

אפל הקימה צוות מיוחד שאמור להשמיש טכנולוגיות בתחום ה-VR וה-AR שנרכשו בין השאר מפריימסנס הישראלית. במקביל, משקפי המציאות המוגברת עליהם עובדת החברה, ככל הנראה לא יושקו בקרוב

21.03.2017, 11:30 | עומר כביר

אפל משקיעה מאמצים משמעותיים בפיתוח מוצרים ושירותים בתחום המציאות המוגברת (AR), שאמורים להכניס את הטכנולוגיה לשימוש המוני – כך לפי דיווח של בלומברג מאתמול (ב'). מזה כמה זמן שמתפרסמים דיווחים והערכות שלפיהם המוצר הגדול הבא של אפל יהיה בתחום ה-AR.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל החברה, טים קוק, התייחס לא פעם לאפשרות שאפל תיכנס לתחום. "זה יכול להיות ממש מצוין, ואנחנו משקיעים המון בזה", הוא אמר בשיחה עם אנליסטים אחרי פרסום הדו"ח הרבעוני של החברה ביולי האחרון. "אנחנו מאוד מתעניינים ב-AR בטווח הארוך. אנחנו חושבים שזה משהו מצוין ללקוחות והזדמנות עסקית מצוינת".

חלק מפיתוחי ה-AR של אפל יתבססו על הטכנולוגיה של פריימסנס הישראלית שנרכשה על ידה ב-2013, צילום: תומי הרפז חלק מפיתוחי ה-AR של אפל יתבססו על הטכנולוגיה של פריימסנס הישראלית שנרכשה על ידה ב-2013 | צילום: תומי הרפז חלק מפיתוחי ה-AR של אפל יתבססו על הטכנולוגיה של פריימסנס הישראלית שנרכשה על ידה ב-2013, צילום: תומי הרפז

בנובמבר שעבר כבר דיווחה בלומברג שאפל מפתחת משקפי AR שעתידים להתחרות במוצרים דוגמת גוגל גלאס או הולולנס של מיקרוסופט. עתה, נחשף שמאמצי הפיתוח של החברה רחבים הרבה יותר ולא מתמקדים במוצר אחד בלבד. המוצר הראשון שיצא מצוות זה כנראה לא יהיו משקפי ה-AR המדוברים, שעל פי מקורות השלמת פיתוחם עוד רחוקה, אלא יכולות AR שישולבו באחד מדגמי האייפון העתידיים.

לפי הדיווח, אפל הקימה צוות מיוחד שכולל בכירים מחטיבות החומרה והתוכנה של החברה, וכן רכש חיצוני דוגמת יוצאי אוקולוס או הולולנס, ואפילו אנשי אפקטים דיגיטליים מהוליווד. בנוסף, רכשה החברה כמה סטארט-אפים קטנים בתחומי ה-AR, משחקי תלת-ממד ומציאות מדומה (VR). בקיץ שעבר קוק אף ביקר במשרדי מג'יק ליפ, סטארט-אפ ה-AR הסמי-חשאי שמחזיק גם מרכז מו"פ משמעותי בישראל, והתעניין בפעילות החברה.

נכון להיום עובדים על פרויקט זה מאות מהנדסים, ובהם גם צוות שבוחן שילוב יכולות AR במצלמת האייפון. אחת התכונות שבודק צוות זה היא אפשרות לצלם תמונה ואז לשנות את העומק שלה או את העומק של חפצים שמופיעים בה. תכונה אחרת תאפשר לבודד פרט בתמונה, כמו ראש של בן אדם, ואז לסובב אותו ב-180 מעלות. כן מפותחת אפשרות לשלב אפקטים דיגטליים על פנים, בדומה לפילטרים הפופולריים של סנאפצ'ט. יכולות אלו, יתבססו ככל הנראה על אלגוריתם שפיתחה פריימסנס הישראלית, שנרכשה על ידי אפל ב-2013.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות