אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכנסת החליטה: הדלפות מידע מוועדות חסויות יועברו לחקירת משטרה צילום: אלכס קולומויסקי

ועדת הכנסת החליטה: הדלפות מידע מוועדות חסויות יועברו לחקירת משטרה

על פי ההחלטה, כאשר קיים חשד להדלפה שמהווה עבירה פלילית יוכל קצין הכנסת באישור היועץ המשפטי לכנסת להעביר את המידע לחקירת משטרה; חברי ועדת החוץ והביטחון וועדות חשאיות אחרות יחויבו לחתום על מסמך התחייבות לסודיות

21.03.2017, 14:31 | שחר אילן

ועדת הכנסת החליטה היום (ג') על החמרה דרמטית בנהלים לגבי הדלפות מדיונים סודיים. על פי ההחלטה, כאשר קיים חשד להדלפה שמהווה עבירה פלילית יוכל קצין הכנסת באישור היועץ המשפטי לכנסת להעביר את המידע לחקירת משטרה. כמו כן, יחויבו חברי ועדת החוץ והביטחון וועדות חשאיות אחרות לחתום על מסמך התחייבות לסודיות.

קראו עוד בכלכליסט

ועדת הכנסת קיימה דיונים בעקבות הדלפות של מידע ומסמכים מוועדת החוץ והביטחון. יו"ר הועדה ח"כ יואב קיש מהליכוד אמר ש"תופעת ההדלפות מדיונים חסויים חמורה ומחייבת טיפול". לדבריו, "ברגע שהדיונים הרגישים האלו הופכים לפוליטיים - אזרחי ישראל משלמים את המחיר".

ואלה עיקרי הנוהל עליו הוחלט:

כאשר מתעורר חשש להדלפת מידע מישיבה חסויה ויש חשד לעבירה פלילית, יעביר קצין הכנסת, באישור היועץ המשפטי לכנסת, תלונה ליועץ המשפטי לממשלה.

כאשר הודלף מידע מישיבה חסויה, רשאי קצין הכנסת להעביר את הנושא לטיפולה של ועדת האתיקה. כמו כן, קצין הכנסת יכין מסמך התחייבות על שמירת סודיות מידע הנמסר לחברי הכנסת בישיבות הוועדות. החברים בוועדות יידרשו לחתום על המסמך עם תחילת כהונתם בוועדה. כל ח"כ שישתתף בישיבה חסויה ידרש גם כן לחתום על המסמך.

ח"כ יואב קיש, צילום: אלכס קולומויסקי   ח"כ יואב קיש | צילום: אלכס קולומויסקי ח"כ יואב קיש, צילום: אלכס קולומויסקי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות