אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוטי בן משה ייכנס כשותף בתחנת הכוח IPM בבאר טוביה צילום: עמית שעל

מוטי בן משה ייכנס כשותף בתחנת הכוח IPM בבאר טוביה

בן משה וקרן יסודות לתשתיות של ניר גרינברג ירכשו אופציה לאחזקה של 29% ממניות טריפל אם, המחזיקה בתחנת הכוח - היקף ההשקעה מוערך ב-42 עד 52 מיליון דולר, בכפוף למועד מימוש האופציה

23.03.2017, 09:25 | ליאור גוטמן
חברת אקסטרה אחזקות, שבבעלות מוטי בן משה, יחד עם קרן יסודות לתשתיות בניהולו של ניר גרינברג, מודיעים הבוקר (ה') על רכישת אופציה לאחזקה של 29% ממניות טריפל אם, המחזיקה בתחנת הכוח IPM - היקף ההשקעה מוערך ב-42 עד 52 מיליון דולר, בכפוף למועד מימוש האופציה.

קראו עוד בכלכליסט

תחנת הכוח IPM אמורה להפיק כ-430 מגה וואט ולעבוד בכוח גז טבעי שמקורו במאגרי תמר ולוויתן. המימון לתחנה בעלות של 1.5 עד 2 מיליארד שקל אמור להגיע מדויטשה בנק ובנק הפועלים.

כזכור, תחנת הכוח הייתה אמורה לקום לפני כמה שנים אולם בעליה המקוריים, קבוצת שיכון ובינוי, מכרה את הזכויות לקבוצת טריפל אם, בבעלות מקורית של מוטי פרידמן, משה טרי ואברהם נניקשווילי. בשנים האחרונות נניקשווילי היה מעורב בחקירות שונות על מעורבותו לכאורה בפרשות מנופים פיננסים ובמתן שוחד לכאורה לשר לשעבר פואד בן אליעזר. בספטמבר 2015 דווח בכלכליסט שמשרד האנרגיה בחן בקשה להעביר את הבעלות מננקשווילי לטימור בן יהודה ולו בשל העובדה שעבירה שיש עמה קלון פוסלת מאדם להחזיק בתשתית לאומית.

עבור בן משה זו העסקה השנייה בתחום תחנות הכח בתוך שבוע. בשלישי שעבר השלימה חברת האנרגיה דור אלון שבשליטתו, סגירה פיננסית בהיקף של כ- 435 מיליון שקל מול בנק מזרחי טפחות, למימון תחנת כוח בהספק של 73 מגה וואט שתוקם בקריית גת. גם לקרן יסודות לתשתיות זוהי עסקה שניה בתחום האנרגיה בישראל, לאחר שרכשה בשנת 2014 מקבוצת שיכון ובינוי מתקנים סולארים קרקעיים לייצור חשמל "ירוק" בהיקף של 19.3 מגה וואט.

מוטי בן משה , צילום: עמית שעל מוטי בן משה | צילום: עמית שעל מוטי בן משה , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות