אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביצעתם עבירת תנועה? ממחר תשלמו הרבה יותר צילום: יאיר שגיא

ביצעתם עבירת תנועה? ממחר תשלמו הרבה יותר

צו חדש עליו חתם שר התחבורה ישראל כץ יאפשר הטלת קנסות חמורים על עבירות המוגדרות כ"מסכנות חיים". כך למשל הקנס על אי ציות לרמזור אדום יעלה מ-1,000 שקל ל-1,500 שקל והקנס על נסיעה ללא טסט יעלה מ-750 ל-1,000 שקל. אילו עבירות נוספות נמצאות ברשימה?

23.03.2017, 12:09 | תומר הדר
נהגים שימו לב: מחר (ו') תיכנס לתוקפה החמרה בגובה הקנסות על עבירות תנועה המוגדרות על ידי משרד התחבורה כ"מסכנות חיים". כך, על פי צו חדש עליו חתום שר התחבורה ישראל כץ יוגדלו הקנסות על שורה של עבירות תנועה. לדוגמה, הקנס על אי ציות לרמזור אדום יעלה מ-1,000 ל-1,500 שקל. הקנס על רכיבה על אופניים (מכל סוג) על מדרכה או רכיבה בכביש שאינה בימין הכביש יעלה מ-100 שקלים ל-250 שקלים. וחשוב מכך - לראשונה יוטל קנס כספי ניכר - בגובה 1,000 שקל - על רכיבה על אופניים חשמלים מתחת לגיל המותר (עד כה דובר רק בהזמנה לדין). קנס דומה יוטל על אופניים חשמלים שאינם תקניים, כלומר בפשטות אופניים שבוצעו בהם שינויים ההופכים אותם למהירים יותר.

קראו עוד בכלכליסט

רשימת הקנסות כוללת גם קנס בגובה 1,500 שקלים (במקום העמדה לדין שהיתה נהוגה עד כה) לנהג שיתפס נוסע במהירות 31 עד 40 קמ"ש מעל המהירות המותרת בדרך עירונית או לסירוגין 41 עד 50 קמ"ש בדרך בינעירונית.

בנוסף, לראשונה ייקנסו נהגים שלא ייתנו זכות קדימה להולכי רגל במעבר חצייה. גובה הקנס: 250 שקל. גם נהגים שלא ביצעו את ה"טסט" (מבחן הרישוי) ויתפסו יידרשו לשלם 1,000 שקל במקום 750 שקל שנגבו עד כה וגם יזומנו לדין. ובנוסף, נהגי רכב כבד שנשאו עומס יתר 15%-25% יזומנו גם הם לדין, במקום להסתפק בקנס בגובה אלף שקלים שהיה נהוג עד כה.

מצלמת מהירות. הקנסות מתייקרים, צילום: תומר הדר מצלמת מהירות. הקנסות מתייקרים | צילום: תומר הדר מצלמת מהירות. הקנסות מתייקרים, צילום: תומר הדר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
איסור נסיעת אופניים על המדרכה בכייה לדורות
מדינה כושלת וחסרת כל היגיון בריא. מחד לא מאפשרים לאופניים (לא חשמליים) לנסוע על המדרכה, מאידך אין מסלול ייעודי לאופניים ושולחים אותם לכביש להיפגע על ידי רכבים. ראוי לציין כי החוק בא בעקבות פגיעה של אופניים חשמליים, בעיקר. ועתה כולם סובלים כי המדינה מפגרת מדי, בכדי להפריד בין תפוז לתפוח.
יוסי  |  23.03.17
10.
צריך לאכוף ולקנוס גם
נהגים שישנים את שנתם בנתיב המהיר ולא מפנים אותו לאורך קילומטרים רבים. בסופו של דבר מאלצים נהגים אחרים להיתקע מאחוריהם במקרה הטוב או לבצע עבירות בניסיון לעקוף אותם במקרה הפחות טוב ולסכן את עצמם והסביבה במהלך הניסיון. בסופו של דבר ה"תולעת" הצדקנית שמזדחלת לה בנתיב המהיר היא הגורם האמיתי למצב הלא טוב בכביש אבל האחרים הם אלה שישלמו בתאונה או בקנס.
נהג ערני  |  23.03.17
לכל התגובות