אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יונייטד איירליינס הורידה מטיסה שתי נערות משום שלבשו טייץ - ועוררה סערה צילום: בלומברג

יונייטד איירליינס הורידה מטיסה שתי נערות משום שלבשו טייץ - ועוררה סערה

התקרית נחשפה ע"י אחת הנוסעות שצייצה בטוויטר: "ממתי יונייטד ממשטרת את הדרך שבה נשים מתלבשות?" מהחברה נמסר כי הבנות עלו לטיסה עם כרטיס מיוחד המיועד לעובדים ומחייב ציות לקוד לבוש

27.03.2017, 13:48 | שירות כלכליסט

איסור הטיסה האחרון כולל ככל הנראה ציוד ליוגה. חברת התעופה יונייטד איירליינס עומדת בלב סערה במדיה החברתית, לאחר שפורסם כי שתי נערות הורדו מטיסה מכיוון שלבשו מכנסי יוגה (טייץ).

התקרית מעוררת המחלוקת אירעה בטיסה מדנבר למיניאפוליס ביום ראשון. מיונייטד נמסר כי הבנות עלו לטיסה עם כרטיס מיוחד המיועד לעובדים ואורחים שלהם, ומחייב ציות לקוד לבוש. לאור הסערה שהתעוררה בחברה מיהרו להבהיר כי לקוחות רגילים מוזמנים ללבוש טייץ כאוות נפשם, אך הבנות המדוברת עלו עם כרטיס המיועד לעובדים ובני משפחה, כלומר הן קיבלו את הכרטיסים בחינם או בהנחה גדולה. קוד הלבוש לבעלי כרטיסים מסג זה מציין במפורש כי עליהם להימנע מ"חולצות, שמלות ומכנסיים צמודים מלייקרה". התקנון לא מאפשר גם ללבוש חולצות בטן, שמלות מיני וכפכפים. "כשמנצלים את הכרטיס המיוחד, המחזיקים בו נחשבים כמייצגים של יונייטד. בדומה למרבית החברות, יש לנו תקנון לבוש ואנחנו מבקשים מכל העובדים ומחזיקי הכרטיס המיוחד לציית לו", נמסר מהחברה.

קראו עוד בכלכליסט

התקרית נחשפה על ידי שנון ווטס, מייסדת תנועה נגד אלימות כלי נשק, שהייתה גם כן על הטיסה. בסדרה של ציוצים היא סיפרה כיצד חמש נערות התבקשו להחליף בגדים בשער העלייה למטוס על מנת לעלות על הטיסה. לדבריה, שלוש מהן הצליחו למצוא שמלה ללבוש מעל הבגדים, אך שתיים אחרות שלא הסתדרו, לא הורשו לעלות על הטיסה. "ממתי יונייטד ממשטרת את הדרך שבה נשים מתלבשות?" כתבה.

נערה עם טייץ עושה יוגה בשדה התעופה, צילום: twitter yoga with Jessie נערה עם טייץ עושה יוגה בשדה התעופה | צילום: twitter yoga with Jessie נערה עם טייץ עושה יוגה בשדה התעופה, צילום: twitter yoga with Jessie

הסיפור זכה לתגובות מרובות בטוויטר. כשהקומיקאית שרה סילברמן כתבה: "אני עומדת לצאת לסיבוב הופעות באפריל, ואשנה את כל הטיסות שהזמנתי ביונייטד לחברות אחרות".

בדומה, הדוגמנית כריסטי טייגן צייצה: "עליתי על טיסות של יונייטד בלי מכנסיים. באמת, רק חולצה בתור שמלה. בפעם הבאה, אני אלבש רק ג'ינס וצעיף".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
כשטסים בכרטיס לא משלם, צריך להתלבש ייצוגי
אני סורבתי לטיסה בקיי.אל.אם כשבאתי לטוס בג׳ינס על כרטיס של עובד חברת תעופה. הלכתי להחליף מכנסיים בשביל לקבל מקום על הטיסה. זה ידוע לכל מי שטס בכרטיס לא משלם, אפילו חותמים על התחייבות להתלבש כראוי במעמד קבלת הכרטיס. אין פה שום סיפור. בחברות תעופה (שאינן אל-על) זה גם עוזר לשדרוג, אם יש מקום :)
צודקים  |  10.04.17
7.
לבוש של מחזיקי תלושי טיסה של עובדי תעופה
נכון שבאותיות הקטנות של התלוש ישנם כללים, ואני יודעת כי אני טסה ככה בארה"ב בגלל שבן משפחה הוא עובד חברת תעופה, אמנם לא ביונייטד. מצד שני, אף אחד מהנוסעים , ואפילו לא צוות המטוס, אינו מודע שכרטיס הטיסה ניתנה כמתנה מעובד חברה.
רינה  |  29.03.17
לכל התגובות