אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנורה מבטחים מסכמת את 2016 עם רווח שנתי של 200 מיליון שקל

מנורה מבטחים מסכמת את 2016 עם רווח שנתי של 200 מיליון שקל

זאת למרות הפרשה של 167 מיליון שקל בשל הוראות חקיקה חדשות; קרן הפנסיה של מנורה, הגדולה בישראל, הציגה צמיחה בהכנסות וברווח שהסתכם ב-127 מיליון שקל לפני מס למרות התחרות העזה בענף

27.03.2017, 20:13 | רחלי בינדמן

הרווח הכולל של קבוצת מנורה מבטחיםהסתכם בשנת 2016 בכ-200 מיליון שקל, עליה של כ-38% לעומת 2015. בשנת הדוח נאלצה מנורה, המנוהלת על ידי מוטי רוזן ומחזיקה בתיק ביטוחי הרכב הגדול בענף, לבצע הפרשה של 167 מיליון שקל אחרי מס בשל תקנות וינוגרד שגורמות להגדלת הפיצוי שיידרשו חברות הביטוח לשלם למבוטחים בביטוחי רכב.

קראו עוד בכלכליסט

מנגד, בשנת הדוח נרשם רווח חשבונאי חד פעמי כתוצאה משינוי האופן בו נרשם בספרים הנדל"ן של מנורה באופן שהוסיף לרווח 45 מיליון שקל אחרי מס. בדומה ליתר חברות הביטוח גם סביבת הריבית הנמוכה אילצה את מנורה להגדיל את עתודות הביטוח אם כי בהיקף נמוך למול המתחרות שמחזיקות בתיק ביטוחי חיים גדול יותר המושפע יותר מסביבת הריבית.

בסך הכל ההפרשה של מנורה בשנת 2016 בגין הריבית עמדה על 45 מיליון שקל אחרי מס. אירוע חד פעמי נוסף בתקופת הדוח הוא הפרשה של 30 מיליון שקל לירידת ערך פעילות קרנות הנאמנות של מנורה שנמכרו לאחרונה לבית ההשקעות אלטשולר שחם. מנורה מציגה צמיחה של 10% בפרמיות השנתיות ל-19.2 מיליארד שקל. בהיקף ההפקדות לקרן הפנסיה של מנורה - מבטחים החדשה - קרן הפנסיה הגדולה בישראל נרשמה עליה של 14% בהפקדות לרמה של 9.4 מיליארד שקל.

מוטי רוזן מנכ"ל מנורה מבטחים מוטי רוזן מנכ"ל מנורה מבטחים מוטי רוזן מנכ"ל מנורה מבטחים

נתח השוק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל מסך הנכסים המנוהלים על ידי קרנות הפנסיה החדשות מסתכם בכ-34.7%. הרווח הכולל לפני מס מעסקי הפנסיה בשנת 2016 הסתכם לסך של כ-127 מיליון שקל, עליה של כ-9%. העלייה נובעת מגידול בהיקפי בפעילות וזאת בניגוד לקרנות הפנסיה מקפת של מגדל וכלל פנסיה של כלל ביטוח שרשמו ירידה חדה ברווחיות כתוצאה משחיקת דמי הניהול ונטישת כספים של לקוחות לטובת מתחרים שעיקרם מבטחים.

על פי הנחיות הפיקוח ביצעה החברה מבחן כושר פירעון בהתאם לכללי סולבנסי 2, ליום ה-31 בדצמבר, 2015. על פי תוצאות המבחן, עודפי ההון של מנורה משקפים יחס כושר פירעון בשיעור של 120% וזאת עוד לפני שהתחשבו בהקלות שנתנה המפקחת על הביטוח דורית סלינגר לאחרונה, מה שמאפשר למנורה מבטחים לחלק דיבידנדים. בשקלול ההקלות עודף ההון כבר מגיע ל-131%. מנורה אמנם הודיע לאחר פרסום הדוחות על חלוקת דיבידנד בהיקף של 50 מיליון שקל. עלות שכרו של מנכ"ל מנורה מוטי רוזן הסתכמה ב-4.5 מיליון שקל ושל מנכ"ל מנורה מבטחים פנסיה יהודה בן אסייאג ב-2.6 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות