אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק מסנג'ר יאפשר לשתף את המיקום שלכם בזמן אמת

פייסבוק מסנג'ר יאפשר לשתף את המיקום שלכם בזמן אמת

התכונה החדשה תאפשר לבני שיחתכם לעקוב בזמן אמת אחרי המיקום באופן דינמי על מפה. פייסבוק לא לבד, גם גוגל השיקה תכונה דומה לאפליקציית מפות לפני מספר ימים

28.03.2017, 12:54 | נמרוד צוק
פייסבוק משדרת את פיצ'ר שיתוף המיקום במסנג'ר: מעתה ניתן יהיה לשלוח לא רק מיקום סטטי אלא לתת לחברים בשיחה אחד על אחד או בשיחה קבוצתית פרטית אפשרות לצפות במפה דינמית שמציגה את מיקום השולח בזמן אמת למשך שעה.

קראו עוד בכלכליסט

התכונה, המכונה "לייב לוקיישן", אמורה להקל על תיאום מפגשים בין חברים. היא מופעלת באמצעות לחיצה על אייקון "מיקום" בשדה ההודעה החדשה ואחר כך הקלקה על כפתור נוסף שמפעיל את אפשרות שידור המיקום החי. הנמנעים יקבלו גרסה מוקטנת של מפת האיזור בו נמצא השולח, עליה מוצג מיקומו המתעדכן, לצד הערכת זמן להגעה אל המקום בו היא נמצא כרגע ברכב.

שתפו את מיקומכם עם בני שיחתכם בפייסבוק מסנג שתפו את מיקומכם עם בני שיחתכם בפייסבוק מסנג'ר | צילום: facebook שתפו את מיקומכם עם בני שיחתכם בפייסבוק מסנג

במקביל, מרגע הפעלת הפיצ'ר השולח יראה בתחתית המסך את המפה המתעדכנת עליה יוצג מיקומו והמיקום של שותפים אחרים לשיחה שבחרו לשתף את המיקום שלהם. הוא יוכל לעצור את השידור בכל נקודת זמן. האפשרות הקודמת לשלוח מקום נקודתי לא בוטלה, והיא זמינה דרך המפה באמצעות כפתור חדש דמוי נעץ אדום.

הפיצ'ר החדש נראה כנסיון של פייסבוק להחזיר לחיים בצורה שונה מעט תכונה דומה ששולבה למשך מספר חודשים באפליקציית הרשת החברתית המרכזית והוסרה ממנה בסוף השנה שעברה לאחר ביקורת על פגיעה בפרטיות. התכונה, חלק מפיצ'ר "חברים קרובים", אפשרה לשלוח לחברי פייסבוק ספציפיים את המיקום המדויק הדינמי או לבקש אותו מהם, אבל בוטלה מחשש שתנוצל לרעה או עקב שימוש מועט.

גם במסנג'ר נאלצה החברה לבצע שינוי בעקבות בעיות בפרטיות סביב שיתוף מיקום - בעבר כללה כל הודעה שנשלחה, כברירת מחדל, את מיקום המשתמש, דבר שאיפשר ליצור תיאורטית ליצור מפות המתעדות את תנועת החברים לאורך היום. הפיצ'ר בוטל לאחר שסטודנט בהרווארד הצליח לפתח תוכנה שביצעה את המעקב בפועל.

בשבוע שעבר הוסיפה גוגל תכונה דומה לאפליקציית גוגל מפות, שמאפשרת לשתף מיקום דינמי עם כל אחד מאנשי הקשר בטלפון שמשתמש גם הוא באפליקציה. בגרסה של גוגל הנמען מקבל נוטיפיקציה ויכול להקליק עליה כדי לצפות בהתקדמות השולח על המפה, עם מידע מפורט יותר לעומת מה שמוצע במסנג'ר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות