אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קמטורה האמריקאית תובעת את כיל ב-35 מיליון דולר: "חברת הברום הפרה הסכם"

קמטורה האמריקאית תובעת את כיל ב-35 מיליון דולר: "חברת הברום הפרה הסכם"

בבסיס התביעה, הטענה כי חברת הברום (החברה הבת של כיל) הפרה, לכאורה, הסכם של אספקת ומכירת ברום שנחתם בין השתיים לפני למעלה מעשור

03.04.2017, 17:09 | ניר טל

חברת כיל דיווחה היום (ב') לבורסה בת"א כי בימים האחרונים הוגשה תביעה בבית המשפט בניו-יורק בהיקף של 35 מיליון דולר כנגד חברת הברום על ידי חברת גרייט לייקס (Great Lakes) - חברת בת בשליטתה של חברת הכימיה קמטורה (Chemtura). בבסיס התביעה, הטענה כי חברת הברום הפרה, לכאורה, הסכם של אספקת ומכירת ברום שנחתם בין השתיים לפני למעלה מעשור.

קראו עוד בכלכליסט

חברת קמטורה, החברה-האם של גרייט לייקס, הינה שחקנית מרכזית בענף הברום העולמי, ואחת מבין שלוש החברות לצדה של כיל שאחראיות לכ-80% מכושר הייצור של ברום בעולם (ו-75% מהיקף הצריכה לשנת 2016). על אף הגודל שלה, בשנת 2003 נחתם בין השתיים הסכם ולפיו מספקת כיל מוצרי המשך המבוססים על ברום ע"י חטיבת כיל מוצרים תעשייתים. היקף ההסכם שבין השתיים איננו ידוע בשל העובדה שמדובר במידע עסקי.

במסגרת התביעה דורשת גרייט לייקס תשלום בהיקף של 35 מיליון דולר וצו המורה על אכיפת ההסכם שבין השתיים שתוקפו איננו ידוע. כיל עצמה דוחה את טענות הנזקים אותם דורשת החברה ולהערכתה לחברה לא צפויה להיות השלכה מהותית על דוחותיה הכספיים, ככל הנראה בשל היקף התביעה.

מפעל תרכובות ברום , צילום: גיא אסייאג מפעל תרכובות ברום | צילום: גיא אסייאג מפעל תרכובות ברום , צילום: גיא אסייאג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות