אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכירים באוצר: התאגיד יקום בסוף אפריל עם חברת חדשות, אם נתניהו רוצה - שילך לבחירות צילום: אלכס קולומויסקי

בלעדי לכלכליסט

בכירים באוצר: התאגיד יקום בסוף אפריל עם חברת חדשות, אם נתניהו רוצה - שילך לבחירות

גורמים המעורים בניהול המשא ומתן על מתווה תאגיד השידור הציבורי אומרים כי הוא מצוי בקשיים וכי המתווה עליו סיכמו רה"מ ושר האוצר לא מתכנס - לא מבחינת לוחות זמנים ולא מבחינה תקציבית

04.04.2017, 15:04 | אדריאן פילוט

"אנו לא רואים איך מגיעים להסכם סביב משבר התאגיד. המתווה הזה לא מתכנס ויש בו בעיות רבות שנראה כי לא ניתן לפתור אותן. אם נתניהו רוצה על הרקע הזה ללכת לבחירות נלך לבחירות, כך אמרו היום (ג') ל"כלכליסט" גורמים בכירים באוצר.

קראו עוד בכלכליסט

בימים האחרונים נפגשו הצוותים המקצועיים באוצר ובמשרד התקשורת בניסיון לגבש את פרטי המתווה שעליו סיכמו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון בסוף השבוע שעבר ובמסגרתו תוקם חברת חדשות נפרדת שמרביתה תורכב מעובדי רשות השידור, אולם במהלך המו"מ התגלו קשיים מהותיים הן מבחינת לוחות הזמנים והן מבחינה תקציבית. כחלון הודיע כבר מספר פעמים שהוא אינו מתכוון לאשר גידול בתקציב השידור הציבורי.

הפגנה בתל אביב נגד סגירת חטיבת החדשות בתאגיד השידור, צילום: מתן טורקיה הפגנה בתל אביב נגד סגירת חטיבת החדשות בתאגיד השידור | צילום: מתן טורקיה הפגנה בתל אביב נגד סגירת חטיבת החדשות בתאגיד השידור, צילום: מתן טורקיה

על הרקע הזה מעריכים באוצר כי גברו הסיכויים "שתאגיד השידור 'כאן' יתחיל לשדר בסוף חודש אפריל במתכונת שנקבע בחוק מבעוד מועד וכי חברת החדשות שלו תפעל גם היא במתכונת המקורית. בנקודה הזו עובר הכדור בחזרה למגרש של ראש הממשלה נתניהו ואם מישהו יחליט שהוא מפרק את הממשלה הרי שיהיה זה נתניהו עצמו", נמסר.

הדברים אינם מפתיעים לנוכח העובדה כי מאז תחילת השבוע, שני האישים החזקים ביותר במערכת הפוליטית הישראלית מתנהלים כאילו קמפיין הבחירות נמצא בעיצומו.

בשעות הערב צפויים להיפגש כחלון ונתניהו בטקס חתימת הסכם גג באור יהודה, זאת לאחר שהשניים נפגשו גם אתמול בטקס דומה בבית שמש.

נתניהו אינו נוהג להגיע, לבטח לא בתדירות כזו, לטקסים כאלה. באירוע אתמול ניכרה אווירה מתוחה בין השניים.

שר האוצר אף ביקר בעבר את ראש הממשלה על מדיניות "גזירת הסרט" שבמסגרתה החל להגיע לאירועים, במיוחד בתחום הדיור כדי "לגנוב את ההצגה". לנתניהו ממתינות רק היום עוד שלוש הופעות פומביות פתוחות לסיקור תקשורתי.

האווירה המתוחה ניכרה כבר אתמול בכנס פוליטי שקיים כחלון עם פעילי מפלגת כולנו ובו הודיע על כוונתו לצאת בהודעה על הפחתת מסים "כבר בימים הקרובים".

הפקידות המקצועית בבנק ישראל ובמשרד האוצר מסתייגת מהקו הזה במיוחד לאור נתוני גביית המס החלשים שנרשמו בחודש מרץ, כפי שנחשף הבוקר ב"כלכליסט".

כחלון אמר אתמול בכנס בבית שמש כי "אם היינו הולכים לבחירות אף אחד לא היה יושב פה היום והזוגות הצעירים היו קוראים תהילים. בבחירות אתה יודע איך אתה נכנס אבל אתה לא יודע איך אתה יוצא. אנו גילינו אחראיות כי הייתה מחויבת וגם שילמתי מחיר פוליטי".

תגיות