אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקואליציה החרימה הדיון על התאגיד, הנגבי הפסיק נאומו אחרי שני משפטים צילום: עומר מסינגר

הקואליציה החרימה הדיון על התאגיד, הנגבי הפסיק נאומו אחרי שני משפטים

הרצוג אמר כי "פשרת התאגיד לא תיושם כי היא בלתי חוקית ובלתי אפשרית. התאגיד קום יקום"; זהבה גלאון: "מנדנבליט הכשיר פשרה רקובה והפך מהיועמ"ש ליועץ המשפחתי לממשלה"

05.04.2017, 17:52 | שחר אילן

הקואליציה החרימה היום (ד') את הדיון בכנסת על נסיונות ראש הממשלה בנימין נתניהו להשתלט על התקשורת. גם מ"מ שר התקשורת צחי הנגבי, שהיה נציג הממשלה בדיון, הפסיק את נאום התשובה שלו בדיון לאחר שני משפטים. זאת, בטענה שסגן יו"ר הכנסת יואל חסון (המחנה הציוני), שניהל את הישיבה, מפריע לו.

קראו עוד בכלכליסט

הנגבי הספיק לומר רק: "זה לגיטימי לחלוטין שהקואליציה החליטה להחרים את הדיון", אבל לא הסביר מדוע. בסיום החליטה המליאה שבה נכחו רק אנשי אופוזיציה להעביר את הנושא לדיון בוועדת הכלכלה.

האופוזיציה יזמה דיון פגרה במשבר התאגיד. נראה שהחרם של הקואליציה נועד למנוע ויכוחים במליאה שיביאו לדיון סיקור תקשורתי. יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג אמר בדיון כי "פשרת התאגיד לא תיושם כי היא בלתי חוקית ובלתי אפשרית. התאגיד קום יקום". הוא קרא להשתמש בעודפי גביית המסים כדי לדאוג לפרנסת עובדי רשות השידור שלא נקלטו באתגיד. 

זהבה גלאון, יו"ר מרצ. "מנדנבליטש הכשיר פשרה רקובה והפך מהיועץ המשפטי לממשלה ליועץ המשפחתי לממשלה", צילום: יריב כץ זהבה גלאון, יו"ר מרצ. "מנדנבליטש הכשיר פשרה רקובה והפך מהיועץ המשפטי לממשלה ליועץ המשפחתי לממשלה" | צילום: יריב כץ זהבה גלאון, יו"ר מרצ. "מנדנבליטש הכשיר פשרה רקובה והפך מהיועץ המשפטי לממשלה ליועץ המשפחתי לממשלה", צילום: יריב כץ

הרצוג האשים את נתניהו שהוא "מתעלל בחדווה בעובדים מסורים ברשות השידור ובעובדי התאגיד, מאות משפחות חיות באי ודאות. מאות אנשים לא יודעים היכן יעבדו מחר. מאות רבות של אנשי מקצוע מכאן ומשם הוכפשו ובוזו".הרצוג אמר בפניה לנתניהו (שלא היה באולם) "אתה דואג לעצמך ועושה למען עצמך ואחריך המבול. שהרי מה

היא מדינת ישראל ומי הם בכלל אזרחיה, כאשר על כף המאזניים מוצב להם שאול אמסטרדמסקי אחד וגאולה אבן אחת"?

יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון האשימה את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדנבליט ש"הכשיר פשרה רקובה והפך מהיועץ המשפטי לממשלה ליועץ המשפחתי לממשלה. אף יועץ משפטי לא היה מכשיר את השרץ הזה".

ח"כ נחמן שי (המחנה הציוני) אמר כי "לסגור את התאגיד חודש לפני העליה לשידור זה מחדל עולמי ממדרגה ראשונה. היסטוריונים לא יבינו אתהטרוף שפקד את המדינה היהודית, מה העסיק אותה, לא הכלכלה העולמיתלא הטרור חסר הגבולות, לא העוני". ח"כ אילן גלאון (מרצ) אמר: "למקיאוולי (הפילוסוף הפוליטי) היה הרבה מה ללמוד מנתניהו. נתניהו מתייחס למדינה ככלי שרת. עובדי רשות השידור והתאגיד הם בני ערובה שלו. אנשים לא נחשבים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות