אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוסגר מנהל ההשקעות לשעבר בדש איפקס שנמלט מישראל

הוסגר מנהל ההשקעות לשעבר בדש איפקס שנמלט מישראל

ולדימיר יבסטפייב ברח לאוסטריה באפריל 2014, לאחר שהוגש נגדו בארץ כתב אישום חמור על תרמית בני"ע וגניבה מלקוחות בהיקף של 6 מיליון שקל. המשטרה הגרמנית עצרה אותו כשניסה להיכנס למדינה. הוא נחת אחר הצהריים בנתב"ג ונעצר על ידי חוקרי הרשות

06.04.2017, 18:55 | תומר גנון

ולדימיר יבסטפייב, מנהל השקעות לשעבר בדש איפקס שנמלט מהארץ לפני כשלוש שנים לאחר שהוגש נגדו כתב אישום חמור על תרמית בני"ע וגניבה מלקוחות בהיקף של 6 מיליון שקל, נחת היום אחר הצהריים (ה') בנתב"ג והוסגר לידי חוקרי רשות ני"ע. הרשות תבקש מחר מבית המשפט המחוזי בת"א להאריך את מעצרו.

קראו עוד בכלכליסט

יבסטפייב יצא מגבולות ישראל באפריל 2014 ולא שב. כפי שנחשף ב"כלכליסט", הוא נעצר לאחרונה בגרמניה בעקבות צו מעצר בינלאומי שהוצא נגדו.

ולדימיר יבסטפייב, היום ולדימיר יבסטפייב, היום ולדימיר יבסטפייב, היום

ככל הידוע, בשנים האחרונות יבסטפייב שהה באוסטריה שבה היה מלון בבעלותו. הוא נעצר על ידי המשטרה הגרמנית לאחר שניסה להיכנס למדינה, ככל הנראה באמצעות רכבו.

על פי כתב האישום המקורי שהוגש נגדו, יבסטפייב הפיק את הרווחים התרמיתיים תוך שימוש בחשבונות הלקוחות בדש איפקס, ובחלקו על חשבונם. כתב האישום מייחס לו עבירות של תרמית בניירות ערך, גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ועבירות לפי חוק איסור הלבנת הון.

חברו של יבסטפייב, איש העסקים איציק בביוב, הודה בעבר בשותפות בתרמית ני"ע שמיוחסת למנהל ההשקעות. השופט כבוב גזר על בביוב במסגרת הסדר טיעון חמישה חודשי עבודות שירות. על פי ההסדר עם בביוב, הוא התחייב להעיד נגד יבסטפייב במקרה שיחזור לישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות