אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן אליוט: על BHP לפצל פעילות הנפט בארה"ב ששוויה 22 מיליארד דולר - ולהנפיקה צילום: בלומברג

קרן אליוט: על BHP לפצל פעילות הנפט בארה"ב ששוויה 22 מיליארד דולר - ולהנפיקה

קרן הגידור, המחזיקה ב-4.1% ממניות חברת הכרייה הגדולה בעולם, קוראת גם לאחד את שתי היישויות המשפטיות של BHP בסידני ובלונדון

10.04.2017, 14:53 | שירות כלכליסט
בעלת מניות ב-BHP ביליטון, חברת הכרייה הגדולה בעולם, קוראת לה לפצל את הפעילות בתחום הנפט בארה"ב, ששוויה 22 מיליארד דולר, ולהנפיק אותה בבורסת ניו יורק.

קראו עוד בכלכליסט

בעלת המניות האקטיביסטית, קרן הגידור הניו יורקית אליוט מנג'מנט, קוראת ל-BHP, שיש לה שתי ישויות משפטיות הרשומות בסידני ובלונדון ומנוהלות כקבוצה אחת, לאחד אותן תחת חברה אחת המנוהלת מאוסטרליה. באליוט מעוניינים ש-BHP תחזיר הון לבעלי המניות באמצעות רכישה חוזרת של מניות.

אליוט וקרנות גידור כמוה "הן בעלות תפקיד יעיל מהבחינה הזו של הפעלת לחץ על ההנהלה וקידום סדר יום", אומר ג'ון סטופורד, שעומד בראש חברת ניהול הנכסים אינווסטק (Investec). באליוט מעריכים כי השינויים יעלו את השווי של בעלי המניות ב-50%. החברה מחזיקה ב-4.1% מהמניות של BHP הנסחרות בלונדון, ויש לה זכות לרכוש 0.4% מהמניות האוסטרליות.

BHP ביליטון, צילום: בלומברג BHP ביליטון | צילום: בלומברג BHP ביליטון, צילום: בלומברג

BHP הפחיתה בתקופה האחרונה עלויות כדי להתמודדות עם ההאטה בצמיחה בתחום וההתקררות הכלכלית בסין, הצרכנית העיקרית של החברה. בפברואר השנה שעברה הורידה החברה את הדיבידנד לראשונה מזה 15 שנים, על רקע ירידת מחירי הסחורות. "על אף האיכות הגבוהה של הנכסים של BHP, כהשקעה היא אכזבה", נמסר מאליוט במכתב שהועבר לדירקטוריון החברה.

אליוט, שבראשה עומד המיליארדר פול אליוט זינגר, מבצעת לרוב השקעות שכללת ניתוח משפטי מורכב ומחקר מעמיק. היא מעורבת במחלוקת מתמשכת עם ארקוניק, יצרנית חלקי המטוסים והמכוניות שפוצלה מאלקואה בשנה שעברה. במקרה הזה, באליוט דורשים את התפטרותו של המנכ"ל קלאוס קליינפילד והחלפת 4 דירקטורים.

עם זאת, ביצוע השינויים שדורשים באליוט יהווה מעבר חד מהאסטרטגיה הנהוגה תחת המנכ"ל אנדרו מקנזי, שמכהן בתפקיד ב-4 השנים האחרונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות