אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוסטרליה: התנאים העסקיים זינקו לרמה הגבוהה זה עשור צילום: בלומברג

אוסטרליה: התנאים העסקיים זינקו לרמה הגבוהה זה עשור

לפי נתונים חדשים, התנאים לעסקים במדינה עלו בחודש מרץ לרמה הגבוהה ביותר מאז המשבר הפיננסי. "הזינוק מגיע בהפתעה, ובייחוד השיפור הניכר בקווינסלנד"

11.04.2017, 10:33 | שירות כלכליסט
תנאי העסקים באוסטרליה זינקו במרץ לרמותיהם הגבוהות ביותר מאז המשבר הפיננסי הגלובלי לפני כמעט עשור. עלייה זו סייעה להקל את החשש הגובר בדבר ההאטה לאחרונה בכלכלת אוסטרליה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי סקר עסקים של "נשיונל אוסטרליה בנק" (NAB), מדד התנאים העסקיים עלה למאזן נטו של +14 במרץ לעומת +9 בפברואר. עם זאת, האמון העסקי נחלש מעט. מדד האמון העסקי מראה מאזן נטו של +6 במרץ, לעומת +7 חודש לפני כן.

בתוך כך, אינדיקטורים של שוק העבודה נותרו כמעט ללא שינוי באוסטרליה עם קריאה של +5 במרץ - ללא שינוי לעומת החודש הקודם. התחום שעלה באופן ניכר היה תנאי המסחר שעלו לרמה של +22 מרמה של +12 בחודש הקודם.

פרת פרת', אוסטרליה | צילום: pumpedonproperty פרת

"הזינוק בתנאים העסקיים החודש מגיע בהפתעה, ובייחוד השיפור הניכר בקווינסלנד, לאור השיבושים בשל ציקלון דבי בסוף חודש מרץ", אמר לביזנס אינסיידר אלן אוסטר, כלכלן ראשי ב-NAB.

הסופה הביאה להפסקת ייצור הפחם, השמידה יבולים והרסה תיירות במקומות רבים בצפון קווינסלנד, ועלולה הייתה לדברי אוסטר להביא להגזמה במדדים במרץ. עם זאת, לדבריו, אף על פי שהציקלון התרחש בזמן של שיעור היענות נמוך מצד חברות בצפון קווינסלנד, "התנאים השתפרו כמעט בכל התחומים לרמות המשקפות חוסן כלכלי בטווח הקרוב".

השיפור כולל את מערב אוסטרליה, העשירה במכרות "שלאחרונה נראית יותר טוב - מה שיכול להצביע על כך שההאטה בענף הכרייה מאחורינו", אמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות