אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עופר דרוקר פורש מתפקידו כמנכ"ל מטומי

נחשף בכלכליסט

עופר דרוקר פורש מתפקידו כמנכ"ל מטומי

החלטת דרוקר מגיעה לאחר לחץ מצד קרן ברוש, שקראה לפרישתו מתפקיד הניהול של חברת הפרסום הדיגיטלי. סמנכ"ל הכספים שגיא נירי יחליפו בתפקיד המנכ"ל

13.04.2017, 09:27 | גולן חזני

מנכ"ל מטומי עופר דרוקר פורש מהחברה, לאחר 10 שנים בתקפיד. סמנכ"ל הכספים שגיא נירי יחליף את דרוקר בתפקיד הובלת חברת הפרסום הדיגיטלי. בשבוע שעבר דווח ב"כלכליסט" כי בין בעלי המניות הגדולים ודירקטוריון החברה לבין דרוקר הושגו הבנות שלפיהן דרוקר ייפרד מכיסאו. בדיווח נאמר גם כי נירי הוא שיחליפו בתפקיד.  

קראו עוד בכלכליסט

היוזמה לעזיבה הגיעה מבעלי המניות של החברה כאמור, המיוצגים גם בדירקטוריון. בקרן ברוש, שהפכה בעלת עניין במטומי בספטמבר האחרון לאחר שהגדילה אחזקתה ל־7%, נקטו מהרגע הראשון קו אקטיבי שתקף את המנכ"ל ויצא נגד תפקודו. קרן הגידור המנוהלת על ידי אמיר אפרתי הפיצה דו"ח לגופים המוסדיים שבו טענה כי למטומי אין כיוון אסטרטגי, ניהול ראוי או נטילת אחריות מצד המנהלים. הקרן מינתה שני דירקטורים, ושיכנעה את בעלת המניות ויולה, ש/התנגדה למהלך להחלפת המנכ"ל, לתמוך בו בסופו של דבר.

 

דרוקר צוטט בהודעה של מטומי שפורסמה בבורסת לונדון כי הוא גאה בעשיה שלו בחברה: "עבדתי ללא לאות מאז הימים של מטומי כסטארט-אפ ועבורי זה זמן להתפנות לאתגרים חדשים. אני תומך בלב שלם במינויו של נירי כמנכ"ל, ואין מתאים ממנו להוביל את החברה לעבר היעדים החדשים שלה, ואסייע לו ככל שאדרש".

הראל בית און, יו"ר מטומי אמר: "אנו שותפים לגאוותו של דרוקר בהצלחות מטומי ואנו אסירי תודה על כל עבודתו הקשה מאז הקמת החברה. בשם כל דירקטוריון מטומי, אני מאחל לעופר המון הצלחה בהמשך דרכו. אנו מצפים לכניסתו של שגיא נירי לתפקיד המנכ"ל להובלת מטומי לשלב הבא של התפתחותה".

 

בעקבות כניסתה של ברוש להחזקה בחברה ונוכח גישתה כלפיו התראיין דרוקר בנובמבר האחרון ואמר כי אם בעלי המניות ידרשו ממנו במפורש הוא יעזוב. נראה שהסיטואציה הביאה אותו לכך מהר מהצפוי: מטומי דיווחה לפני כשבועיים על הפסד של 6.3 מיליון דולר בשנת 2016, לאחר שסיימה את 2015 ברווח של 2.3 מיליון דולר. דרוקר מחזיק היום בכ־3.5% ממניות החברה.

דרוקר (52), שהקים את מטומי בשנת 2006, לקח חלק בהקמת חברת הפרסום המקוון Ybrant וכיהן בה כסמנכ"ל וכנשיא. ב־2004 פרש ובמשך שנה וחצי עבד בחברה אמריקאית בתחום, ואז הקים יחד עם עדי אורזל וכפיר מויאל את אקסטנד מדיה, שהיוותה את הבסיס למטומי. מטומי מעסיקה 450 עובדים, מתוכם 220 בישראל. היא הונפקה בבורסת לונדון ביולי 2014 כשגייסה 70 מיליון דולר לפי שווי של כ־350 מיליון דולר (אחרי הכסף) ונכנסה לבורסה.

שגיא נירי כיהן טרם תפקידו במטומי כמנהל כספים בקבוצת מקאן אריקסון וכמנהל בדלויט ישראל. נירי הוא רו"ח מוסמך ובעל תואר BA במנהל עסקים מהמכללה למנהל בראשל"צ ותואר MBA במימון מאוניברסיטת מנצ'סטר באנגליה.  

עופר דרוקר עופר דרוקר עופר דרוקר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות