אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעל המניות השני הכי גדול בארסנל: "הבעלים של הקבוצה הוא האשם במצבה" צילום: איי אף פי

בעל המניות השני הכי גדול בארסנל: "הבעלים של הקבוצה הוא האשם במצבה"

אלישר אוסמנוב, שבבעלותו יותר מ-30% מהמועדון הלונדוני, הביע את התנגדותו לסטן קרונקי, בעל המניות הגדול ביותר, בטענה שהוא אחראי גם על הביצועים של הקבוצה בפרמיירליג האנגלית

13.04.2017, 12:53 | שירות כלכליסט

העונה הפושרת של ארסנל על המגרש חשפה פעם נוספת את העוינות בין הבעלים הרוסי והאמריקאי שלה מחוץ למגרש. אלישר אוסמנוב, שבבעלותו יותר מ-30% מהמועדון הלונדוני, הביע את התנגדותו לסטן קרונקי, בעל המניות הגדול ביותר, בטענה שהוא אחראי גם על הביצועים של הקבוצה בפרמיירליג האנגלית. עוד טען אוסמנוב כי המאמן המושמץ ארסן ונגר, שעתידו בקבוצה כלל לא בטוח, צריך להביע את דעתו לגבי המחליף שלו. "איני חושב שהמאמן לבדו הוא האחראי הבלעדי למה שקורה", אמר אוסמנוב בראיון שקיים בשבוע שעבר ממשרדו במוסקבה. הדירקטוריון, שבו הוא אינו חבר, והמשקיע הראשי "נושאים באחריות גדולה", הוסיף.

קראו עוד בכלכליסט

ארסנל מדורגת בשלב הזה מחוץ למקומות מהם מעפילים לליגת האלופות, התחרות שבה שיחקה בכל העונות בשני העשורים האחרונים, שמכניסה לקבוצות מיליוני ליש"ט. ונגר, שמאמן את הקבוצה מאז 1996, עומד בפני קריאות הולכות וגוברות מצד האוהדים להתפטר, זאת לאחר שלא הצליח להוביל את ארסנל להתחרות על האליפות מאז 2004.

אוסמנוב קרא גם לביצוע ארגון מחדש בפעילות המסחרית של הקבוצה. בעוד שההכנסות השנתיות של ארסנל עמדו על 350 מיליון ליש"ט (434 מיליון דולר), הן השלישיות הגבוהות ביותר בליגה האנגלית, אך נמוכות ב-30% משל היריבה מנצ'סטר יונייטד, שמכניסה יותר מחוזי זכויות ספונסרשיפ לחולצות.

סטן קרונקי, בעלי ארסנל, צילום: איי אף פי סטן קרונקי, בעלי ארסנל | צילום: איי אף פי סטן קרונקי, בעלי ארסנל, צילום: איי אף פי

אוסמנוב הרוסי, שהנכסים שלו כוללים את חברת הכרייה Metalloinvest Holding וחברת הטלקומוניקציה הרוסית מגהפון, לא חוסך את ביקורתו מההנהלה של ארסנל. כבר ב-2012 טען שהיעדר השקעות הן שמונעת מהקבוצה להתחרות על תארים מרכזיים.

הוא הציע לשמש כחתם בהנפקת זכויות, שהייתה יכולה לספק לוונגר את הכסף הנחוץ כדי לנסות ולקנות את השחקנים הטובים ביותר. אך בעלי המניות העדיפו למכור את אחזקות הרוב שלהם לקרונקי. בארסנל סירבו להגיב על דבריו של אוסמנוב.

זוהי התנגשות של סגנונות. אוסמנוב הוא אוהד כדורגל וצופה קבוע במשחקים, אך קרונקי מאמין בגישת חוסר התערבות.

אלישר אוסמנוב, צילום: בלומברג אלישר אוסמנוב | צילום: בלומברג אלישר אוסמנוב, צילום: בלומברג

"אם רוצים לזכות באליפות, אז אסור להתערב", אמר בכנס בבוסטון בשנה שעברה. "אני חושב שהבעלים הטובים ביותר של קבוצות ספורט הם הבחורים שצופים קצת בכל צד. אם אין עסק טוב, אז אי אפשר להרשות לקנות את השחקנים הטובים ביותר".

גם האוהדים חלוקים לגבי הכיוון העתידי. במהלך משחק שהתקיים בחודש שעבר, קבוצות אוהדים יריבות תכננו להניף שלטים המביעים תמיכה בוונגר מצד אחד וכאלה הקוראים לו להתפטר מנגד. החוזה שלו בתוקף עד סוף העונה.

עמותת האוהדים The Arsenal Supporters Trust קראה לביצוע מהפיכה בדירקטוריון הקבוצה. מרבית החברים רוצים שונגר יעזוב, מסר הדובר טים פייטון.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות