אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העוזרים המשפטיים מאיימים בשביתה ללא הגבלת זמן - החל מחמישי הקרוב צילום: bigstock

העוזרים המשפטיים מאיימים בשביתה ללא הגבלת זמן - החל מחמישי הקרוב

העוזרים זועמים על הנהלת בתי המשפט שניסחה ביחד עם משרד האוצר הסכם עבודה חדש הכולל קיצוצים בשכרם ופיטורים ללא כל מו"מ מול נציגיהם

18.04.2017, 16:19 | משה גורלי

העוזרים המשפטיים מאיימים להחריף את סכסוך העבודה שהם מנהלים מול הנהלת בתי המשפט ולצאת לשביתה ללא הגבלת זמן מיום חמשי הקרוב. מדובר בכ-650 עוזרים משפטיים לשופטים בכל בתי המשפט.

קראו עוד בכלכליסט

עיקר זעמם של העוזרים הוא על הנהלת בתי המשפט שניסחה עם משרד האוצר הסכם עבודה ללא משא ומתן עם נציגי העוזרים, ואותו ביקשה לכפות על העוזרים. הסכם, שמשמעותו קיצוץ של אחוז ניכר משכרם ופיטורי רבים. מדובר בהפחתה חד צדדית קיבוצית, צעד שככל הידוע לא ננקט מעולם במערכת יחסי העבודה הקיבוציים בישראל.

את עמדת השופטים אמורה לגבש בקרוב נציגות השופטים שנמצאת בין הפטיש לסדן. אם יציינו את חשיבותם הרבה של העוזרים, יקלו על ההנהלה לבקש ולקבל צו מניעה זמני נגד השביתה.

עו"ד שרית טוביס, יו"ר הוועד הארצי של העוזרים המשפטיים: "אנו מבקשים את הדבר הבסיסי ביותר שמבקש אדם – פשוט להמשיך לעבוד ולעשות את הדבר שהוא טוב, במיוחד כאשר המעסיק מרוצה. אין היגיון בפיטורים שרירותיים ובהפחתות שכר. מדובר בנקמנות לשמה על רקע התארגנותנו ופנייתנו לערכאות".

 , צילום: bigstock צילום: bigstock  , צילום: bigstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות