אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המכונית האוטונומית של באידו תעלה לכביש ביולי הקרוב צילום: מאתר טקראנצ'

המכונית האוטונומית של באידו תעלה לכביש ביולי הקרוב

הענקית היפנית הולכת בעקבות גוגל; חשפה את אפולו, פלטפורמת חיישנים, תוכנה ושירותי ענן שנועדה ליצרני מכוניות אוטונומיות. בנוסף, קראה באידו למפתחים בתחום להצטרף אליה, כדי להוזיל עלויות ולהנגיש את הטכנולוגיה

19.04.2017, 15:00 | ויקי אוסלנדר
ענקית הטכנולוגיה הסינית באידו (Baidu) מאיצה אל זירת הרכב האוטונומי: החברה חשפה את פרויקט אפולו, במסגרתו תעניק לתעשיית הרכב פלטפורמת תוכנה, חומרה ושירותי ענן כדי לתמוך במכוניות אוטונומיות. החברה צפויה לקיים ניסוי מוגבל בטכנולוגיה כבר ביולי הקרוב - וצופה כי תושק עד 2020.

קראו עוד בכלכליסט

פלטפורמת אפולו נועדה להעניק לבאידו ראש גשר בשוק השירותים הטכנולוגיים לרכב האוטונומי, בו כבר החלו לפעול מתחרות כגוגל, טסלה ואובר. 

ניסוי המכונית האוטונומית הראשון של באידו, מ-2015, צילום: מאתר CNBC ניסוי המכונית האוטונומית הראשון של באידו, מ-2015 | צילום: מאתר CNBC ניסוי המכונית האוטונומית הראשון של באידו, מ-2015, צילום: מאתר CNBC

באידו הציגה מדיניות של פתיחות ושיתוף פעולה - וקראה לחברות נוספות להציג פיתוחי מצלמות וחיישנים ולהצטרף אליה, בין היתר במטרה להוריד עלויות פיתוח ולהנגיש את הפלטפורמה ואת הרכב האוטונומי עצמו.

מכוניות אפולו של באידו, צילום: מאתר טקראנצ מכוניות אפולו של באידו | צילום: מאתר טקראנצ' מכוניות אפולו של באידו, צילום: מאתר טקראנצ

החברה החלה לפעול בזירת הרכב בשנים האחרונות וביצעה ניסוי במכונית אוטונומית ראשונה ב-2015, בסין. בספטמבר 2016 קיבלה אישור לביצוע ניסויי רכב אוטונומי גם בקליפורניה, היכן ששוכנת מעבדת הבינה המלאכותית של הענקית הסינית. באידו גם השקיעה 150 מיליון דולר ביחד עם פורד בסטארט-אפ בתחום הטכנולוגיה למכונית.  

באיידו היא מעצמת אינטרנט ששולטת בשוק החיפוש הסיני ושוויה עומד על כ-60 מיליארד דולר. החברה החלה את דרכה כמנוע חיפוש המתחרה בגוגל ועם הזמן הפכה לשחקנית חשובה בתחומי טכנולוגיה רבים. באוקטובר האחרון החליטה למסד את ההשקעות שלה בתחום השירותים המקוונים והכריזה על הקמת קרן השקעות ייעודית, המנהלת נכסים בהיקף שלושה מיליארד דולר - מתוכם 200 מיליון דולר הוקצו להשקעות במיזמי בינה מלאכותית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות