אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפתעה: דפדפן כרום יתחיל לחסום פרסומות עבורכם

הפתעה: דפדפן כרום יתחיל לחסום פרסומות עבורכם

הדפדפן של גוגל צפוי לחסום פרסומות עם צליל או וידאו המתנגן אוטומטית, "מודעות קופצות" ופרסומות המוגדרות כפוגעניות. מה עומד מאחורי המהלך הזה - שמבוצע בידי חברה שפרסום באינטרנט הוא ערוץ הכנסה מרכזי עבורה?

20.04.2017, 11:16 | עומר כביר
גוגל מנחיתה מכה נוספת על אתרי התוכן ברשת: ענקית הטכנולוגיה מתעתדת לשלב חוסם פרסומות מובנה בדפדפני כרום למובייל ולמחשב האישי - כך לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל.

קראו עוד בכלכליסט

השימוש הרחב בחוסמי פרסומות מהווה כאב ראש לא קטן לאתרי תוכן שמתפרסמים ממודעות - וחלקם אף חוסמים גולשים שעושים שימוש בתוספים אלו. הטמעת חוסם פרסומות מובנה בכרום עתידה להחריף משמעותית בעיה זו שכן היא תהפוך את השימוש בו לנחלתם של מרבית הגולשים, כולל אלו שלא יודעים להשתמש בהם כיום.

גוגל תחסום פרסומות גוגל תחסום פרסומות גוגל תחסום פרסומות

לפי הוול-סטריט ג'ורנל, חוסם הפרסומות יופעל כנראה כברירת מחדל ויסנן כנראה רק פרסומות שפוגעות בחוויית המשתמש. פרסומות אלו ייקבעו על ידי Coalition for Better Ads, ארגון שהוקם על ידי חברות מדיה ומפרסמים, ובהם גם גוגל. לפי התקנים שקבע ארגון זה, פופ-אפים או פרסומות עם וידאו או קול שמתנגדים אוטומטית נמצאים "מתחת לסף הראוי". עם זאת, גוגל שוקלת גם לחסום את כל הפרסומות באתרים שבהם פרסומות פוגעניות, ולא רק את הפרסומות הפוגעניות עצמן - מהלך שייאלץ אתרים רבים להעלים פרסומות אלו לחלוטין.

החברה צפויה להכריז על חוסם הפרסומות רשמית בתוך כשבוע, ואולם לדברי מקורות היא עדיין עובדת על הפרטים הספציפיים ויכולה גם להחליט בסופו של דבר שלא להתקדם עם ההשקה. גוגל סירבה להגיב לדיווח.

החוסם עתיד לשרת היטב את האינטרסים של גוגל. ראשית, הוא לא יחסום פרסומות של החברה, שכוללות טקסט בלבד, ובכך ייתן לה יתרון משמעותי לעומת מפרסמים אחרים. בנוסף, באמצעות שילובו מקווה גוגל להפחית את השימוש בתוספים חיצוניים שחוסמים את כלל הפרסומות ברשת, כולל את שלה. לפי הערכות, כרבע מהגולשים בארה"ב עושים כיום שימוש בחוסם פרסומות, דבר שיש לו השלכות ישירות על הכנסות החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
קודם שגוגל תפסיק לדחוף לי פרסומות בנייד
אני משתמש באפלקציית החדשות של אפל וכל כתבה מכילה לא מעט פרסומות מטעם גוגל (למעשה חברות שרכשו את שירותי הפרסום שלה). בטח נתקלת בזה וראיתם פרסומת עם איקס (X) לסגירתה. ואז מופיעה הודעה השואלת מדוע? כי ראית את המודע כבר? כי אינה רלוונטית לך וכדומה. העניין שלא משנה מה אני בוחר ההודעה חוזרת. ובכלל, מה לי ולפרסומת לרכישת שרתים למשל? זה מעיק ומעצבן ואושרו של מי שמחזיק במכשיר חדיש, כי אז הוא יכול להתקין מסנן פרסומות הפועל בכל ממשקי הנייד. בגלישה באתרים לפחות, יש לי שקט מאז שאימצתי את דפדפן הדולפין הכולל חוסם פרסומות מובנה שאינו משמיע לי צלצולים או מודיע לי (כפי שגוגל מתכננת) אלא פשוט עובד ברקע בשקט.מגיב, 6 באתרים בחול כפתור ההשתק מכובדה והמשתמש מפעילו; בארץ חייבים להיות רועשים. יוטיוב גם גרוע מהבחינה הנ"ל
חחח  |  21.04.17
לכל התגובות