אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הפרקליטות צפויה להמליץ להעמיד לדין את שרה נתניהו בפרשת המעונות" צילום: איי אף פי

"הפרקליטות צפויה להמליץ להעמיד לדין את שרה נתניהו בפרשת המעונות"

בעקבות ביצוע השלמות חקירה במשטרה בפרשת מעונות ראש הממשלה, התחזקה המלצתה המקורית של פרקליטת מחוז ירושלים נורית ליטמן להעמיד לדין את רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו

20.04.2017, 21:44 | ynet
הפרקליטות צפויה להמליץ להעמיד לדין את רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו בחשד לקבלת דבר במרמה בגין חלקה בפרשת מעונות ראש הממשלה. כך דיווח הערב (ה') ערוץ 10. בין היתר דווח כי הפרקליטות נמצאת בשלבים סופיים של גיבוש חוות הדעת, וכי מי שיקבל את ההחלטה הוא פרקליט המדינה שי ניצן או היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות ביצוע השלמות חקירה במשטרה בפרשת מעונות ראש הממשלה, התחזקה המלצתה המקורית של פרקליטת מחוז ירושלים נורית ליטמן להעמיד לדין את רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. העבירה המסתמנת היא קבלת דבר במרמה.

פרקליטת המחוז ירושלים צפויה להעביר בימים הקרובים את המלצתה לפרקליט המדינה שי ניצן ויחד עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט - השניים יחליטו על פי חומר הראיות אם יש מקום לאמץ את ההמלצה. גם אם יוחלט לאמץ את ההמלצה צפויה נתניהו להיות מזומנת לשימוע בטרם קבלת החלטה סופית ופירושו של דבר שההחלטה תתקבל בעוד מספר חודשים.

שרה נתניהו, צילום: איי אף פי שרה נתניהו | צילום: איי אף פי שרה נתניהו, צילום: איי אף פי

המשטרה המליצה לפני כשנה להעמיד לדין את שרה נתניהו בתום חקירה ממצה. סמוך לאחר מכן הסתמנה המלצת המחוז אולם ליטמן החליטה להעביר את החומר להשלמות משטרה. בהודעת המשטרה בעבר נאמר שנמצאה תשתית ראייתית להעמדה לדין של נתניהו ושלושה אנשי עזר שהעניקו שירותים לנתניהו ולמעונות.

הפרשיות שנחקרו נסבו סביב העסקת מטפלת לאביה המנוח של נתניהו שאת עלותן גלגלה על שכם המדינה. כמו כן התיק עוסק בגלגול הוצאות פרטיות של משפחת נתניהו על חשבון המדינה.

בחודש מאי האחרון הודיעה המשטרה כי סיימה את החקירה בפרשה. בהודעת המשטרה נמסר כי החקירה "התמקדה בכמה נושאים, אשר בעניינם עלה חשד לביצוע עבירות פליליות, בהן חשד לקבלת דבר במרמה ולמרמה והפרת אמונים, כולל טיפול בתלונות הדדיות". עוד נמסר כי "בסיומה של החקירה הועברו כל הראיות לכאורה, הממצאים והתובנות שנאספו בחקירות המשטרה לפרקליטות מחוז ירושלים, אשר ליוותה את החקירה, לצורך עיון והחלטה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות