אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק תשלם למפרסמים כדי להעלות וידאו צילום: גטי אימג'

פייסבוק תשלם למפרסמים כדי להעלות וידאו

האם יש לכם יותר מדי פרסומות בפייסבוק? ענקית המדיה החברתית לא חושבת כך - ותתחיל לשלם למו"לים כניו יורק טיימס ובאזפיד כדי להעלות קליפים, בהם תציג החברה פרסומות של 15 שניות

23.04.2017, 11:21 | ויקי אוסלנדר
פייסבוק תשלם למו"לים כדי שיעלו סרטוני וידאו -מוקלטים מראש ובשידור חי - לרשת החברתית, כך לפי מקורות מגזין ריקורד. המהלך נועד לקדם את פלטפורמת הפרסומות שמשולבות בסרטונים ואורכן עד 15 שניות.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההסכם יעלו מו"לים גדולים דוגמת הניו יורק טיימס או באזפיד (שכבר חתמו על הסכמים דומים עם פייסבוק בעבר) היקף סרטונים מוסכם במהלך החודש, חלקם בשידור חי וחלקם מוקלטים מראש (VOD), ובאורך שמתאים לשילוב פרסומות. פייסבוק תשלם למו"לים אלו בתשלומים חודשיים.

פרסומות - גם בפייסבוק Live פרסומות - גם בפייסבוק Live פרסומות - גם בפייסבוק Live

פייסבוק תשלם למו"לים מההכנסות שתרשום מהמודעות שתמכור ותשלב בתוכן המקורי. אחרי שהרשת החברתית תכסה את עלויות אלו, היא צפויה להתחלק ברווחים הנותרים עם המו"לים כך ש-55% מהרווח יעבור למו"לים ו-45% לפייסבוק. דובר של החברה מסר כי המהלך "נועד לחשוף אנשים למה שהפלטפורמה מסוגלת לעשות - ולעודד יצירתיות והתנסות של משתמשים בה".

לפני כשנה חתמה פייסבוק על הסכמים עם קבוצה קטנה של מו"לים וסלבריטאים לשילוב פרסומות בתוכני הוידאו שלהם. ההסכמים היו שלב ניסיוני לפלטפורמה של פייסבוק ונועדו לעזור לקדם את השידורים החיים (פייסבוק Live), באמצעות שחקנים גדולים בתחום כמו באזפיד. על פי הערכות, פייסבוק שילמה בשנה החולפת כ-50 מיליון דולר עבור תוכן מסוג זה.

בפברואר האחרון החלה פייסבוק לשלב מודעות בסרטונים מוקלטים מראש (VOD). גם כאן חלוקת הרווחים שהתקיימה לאחר כיסוי עלויות עמדה על 55% למו"לים ו-45% לפייסבוק. על סרטונים בפורמט שידור חי להיות באורך של 6 דקות לפחות לפי ההסכם עם פייסבוק, זאת בשונה מ-4 דקות כפי שנחתם עם פייסבוק לפני שנה. הכנסות פייסבוק ממודעות במהלך 2017 צפויות להסתכם ב-30 מיליון דולר. שוק המודעות בוידאו צומח במהירות ולפי חברת מחקר לפרסום eMarketer צפוי להכניס 17 מיליארד דולר עד 2020 בארה"ב לבדה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות