אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבנר קופל, יו"ר מנהלת ליגת העל בכדורסל לשעבר, נידון ל-36 חודשי מאסר על הונאת הפניקס צילום: עמית שעל

אבנר קופל, יו"ר מנהלת ליגת העל בכדורסל לשעבר, נידון ל-36 חודשי מאסר על הונאת הפניקס

קופל הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות וזיוף כדי להתחמק מתשלום מס ועבירות נוספות. ביהמ"ש גם הטיל עליו קנס של 275 אלף שקל

23.04.2017, 14:37 | נעמי צורף

36 חודשי מאסר נגזרו היום (א') על אבנר קופל, לשעבר יו"ר מנהלת ליגת העל בכדורסל ואיש השיווק של בית"ר ירושלים לשעבר שהורשע בהונאת חברת הפניקס והתחמקות מתשלום מס. הוא צפוי להתחיל לרצות את תקופת המאסר ב-4 ביוני.

קראו עוד בכלכליסט

אבנר קופל, צילום: בועז אופנהיים אבנר קופל | צילום: בועז אופנהיים אבנר קופל, צילום: בועז אופנהיים

קופל הודה והורשע בחודש ינואר האחרון במסגרת הסדר טיעון בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, שימוש במרמה ערמה ותחבולה בכוונה להתחמק מתשלום מס ועבירות נוספות.

בנוסף לעונש המאסר, שופטת בית משפט השלום בתל אביב, לימור מרגולין-יחידי, גזרה עליו קנס של 275 אלף שקל. בנוסף, יהיה על קופל לחתום על התחייבות על סך 200 אלף שקל להימנע במשך שנתיים משחרורו מביצוע עבירות מס.

בחודש נובמבר 2013 הגישה פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) כתב אישום נגד קופל, על כך שלא דיווח על הכנסות שקיבל עבור סוכנות הביטוח שבבעלותו רב אור. ביחד עמו, הועמדו לדין מעורבים נוספים, בהם רב אור, חברת הפניקס הישראלית לביטוח וכן בכירים בפניקס, היועץ המשפטי, עו"ד אריה אריאלי והחשב לשעבר דוד דוד.

על פי כתב האישום לקופל ולסוכנות רב אור, הצטברו חובות במיליוני שקלים לרשות המסים, אשר נקטה כנגדם הליכי גבייה בגין חובות אלו. במסגרת הליכי גבייה החל משנת 2005, עיקלה רשות המיסים כספים אשר הגיעו לקופל ורב אור מחברת הפניקס וכן בוטל הפטור מניכוי מס במקור שהיה לחברה.

על מנת לעקוף הליכי גבייה אלה פעל קופל בשורת פעולות מרמה, לרבות זיוף מסמכים, על מנת להציגם לחברת הפניקס, כדי שיאפשרו את שחרור הכספים התפוסים אצלה, ויאפשרו התחמקות מניכוי מס במקור בגובה של מיליוני שקלים.

בחודש ינואר האחרון הודיעו כאמור הצדדים כי הסדר הטיעון גובש במסגרת גישור וכי קופל יודה במיוחס לו בכתב האישום. קופל הודה בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות וזיוף בנסיבות מחמירות כמו כן, הודה גם בעבירות של ניהול פנקסי חשבונות כוזבים, שימוש במרמה, ערמה או תחבולה והצגת מסמכים כוזבים.

סוכנות רב אור, הנמצאת כיום בתהליכי פירוק, הורשעה גם היא בעבירות של ניהול פנקסי חשבונות כוזבים מרמה והצגת מסמכים כוזבים.

השופטת כתבה בגזר הדין כי כתב האישום מבטא באופן ברור את האבחנה בדומיננטיות בין קופל לאחרים "הן מבחינת האינטרסים המובהקים של קופל, הן מבחינת היקף מעורבותו האקטיבית במעשים, הן מבחינת אופי המעשים הפליליים, לרבות עבירות הזיוף בנסיבות מחמירות והמרמה".

עוד הוסיפה כי בהקשרו של קופל מדובר במעשים שנעשו מטעמים של "בצע כסף, כדאיות כלכלית ורצון שהכספים לא יגיעו לרשות המיסים "ולכן מעשים אלו מחייבים ענישה כספית משמעותית ש"תעקר את הכדאיות בביצוע משעים כאלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות